Tisíce Němců demolovaly Hamburk. Podle Merkelové šlo o správné místo

Merkelová si stojí za tím, že Hamburk byl správné místo pro summit G20. Svůj názor potvrdila v interview s ARD. Přesto se děly věci, které se rozhodně dít neměly. Merkelová děkovala bezpečnostním složkám.

Přidejte svůj názor

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)

Německá kancléřka Angela Merkelová v ARD interview obhajovala své rozhodnutí uspořádat summit G20 právě v Hamburku. Není však jediná, kdo toto rozhodnutí učinil – na výběru se podíleli všichni účastníci a schvalovaly ho bezpečnostní složky. Podle hamburského starosty Olafa Scholze s výběrem všichni souhlasili.

Merkelová prohlásila, že násilí, které v době summitu probíhalo v Hamburku, není přijatelné. Nejen, že násilníky veřejně odsoudila, dále poděkovala bezpečnostním složkám. Naopak nepodporovala kritiku ze strany CDU Hamburg, jejich kritika prý není správná.

Kancléřka také dále odmítla nařknutí, že byla příliš shovívavá v jednání s tureckou vládou poté, co zakázala německým poslancům navštívit tureckou základnu NATO Konya. Podle serveru Tagesschau prohlásila, že zástupci musí být schopni vojáky navštívit. Zamítla i skazky o tom, že Turecko kladlo požadavky, aby návštěvu dovolilo. A i kdyby, tak by s nimi nesouhlasila.

Na otázku, jestli je znovu v konfliktu s CSU, prohlásila, že v Bavorsku je vždycky program, který se liší od programu CDU. K omezení přijímání uprchlíků se vyjádřila jasně – nesouhlasí s nimi. Zároveň však prohlásila, že nechce zavádět nic, co by znevýhodnilo obyvatele země.

Pokud by byla znovu zvolená, chtěla by být ve vedoucí pozici jen do roku 2021. „Řekla jsem to jasně, když jsem znovu kandidovala. Čtyři roky stačí,“ uvedla. Jisté nic není, ovšem prý chce dělat to, co lidem slíbila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Únik informací z Junckerova štábu? Sklíčená Mayová prý prosila o pomoc…

23.10.2017 18:54 Aktualizováno Brusel/Londýn - Podle informací německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) sklíčená…

Merkelová končí? Německo potřebuje vlastního Sebastiana Kurze

23.10.2017 17:06 Aktualizováno Berlín/Vídeň - Vítězství lidovců v rakouských volbách ukázalo německým konzervativcům něco cenného …

Slovenská policie podezírá exministra, že si objednal vraždu

23.10.2017 16:59 Bratislava - Slovenská policie dnes zadržela bývalého spolumajitele televize Markíza a exministra…

"Španělsko jedná jako diktatura." Katalánský parlament bude o nezávislosti…

23.10.2017 16:48 Barcelona - Katalánský parlament bude ve čtvrtek jednat o jednostranném vyhlášení nezávislosti na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama