Itálie bojuje proti nepoctivcům: Používat mražené jídlo neuvedené v menu je trestné

Řím - Italský vrchní soud chce zasáhnout proti nepoctivým restauracím. Rozhodl, že skladování mraženého jídla se rovná podvodu, pokud v menu není výslovně uvedeno, že jídlo není čerstvé. 

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Jak napsal list The Times, úřady chtějí tímto způsobem zakročit proti restauracím, které prodávají jídla z mražených produktů, jako by byla připravená z dražších, čerstvých surovin. Podávat ohřáté mražené jídlo je legální, ovšem pokud tato skutečnost není uvedena v jídelním lístku, jde o podvod.

Kasační soud se tento měsíc zabýval případem restaurace v Miláně, která u nižší soudní instance dostala pokutu 200 eur (asi 5200 korun) za podvod poté, co inspektoři v podniku našli zaplněné mrazáky, přestože na menu nebyla o mraženém jídle ani zmínka.

Majitel restaurace se odvolal s odůvodněním, že v době návštěvy inspektorů v restauraci nebyl žádný zákazník, a proto nikdo nebyl podveden. To ovšem odvolací soud jako argument nepřijal vzhledem k tomu, že jiné než mražené jídlo v restauraci nebylo, a přítomnost mražených potravin jasně naznačila záměr je prodávat.

Vrchní soud odvolání zamítl a pokutu zvýšil na 2000 eur, přičemž restauratér musí zaplatit i soudní výdaje. Pokuta přitom není to nejhorší, co ho mohlo potkat, protože za prokázaný podvod s potravinami mohou italské soudy udělit až dvouleté vězení.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Kdo podporuje teroristy? Zbraně IS mají podivný původ

16.12.2017 12:01 Aktualizováno Londýn - Zbraně pocházející z východní a střední Evropy tvoří třetinu arzenálu teroristické…

Seehofer si pochvaluje usmíření mezi Českem a Bavorskem

16.12.2017 11:51 Berlín - Končící bavorský premiér Horst Seehofer dnes jako jeden z úspěchů posledních let vyzdvihl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama