Migranti z Afriky hromadně zaútočili na hraniční plot v Ceutě. Zraněno bylo 17 lidí + VIDEO

Ceuta (Španělsko) – V úterý časně ráno proniklo z Maroka do španělské severoafrické enklávy Ceuta asi 60 migrantů. Někteří z nich se při překonávání vysokého hraničního plotu zranili, Červený křiž uvedl, že musel ošetřit 14 běženců. Informuje o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Španělský Červený kříž uvádí, že 14 migrantů bylo zraněno a následně ošetřeno, protože utrpěli zranění, když se spolu s dalšími běženci vrhli na hraniční ploty oddělující Ceutu od Maroka. 

Ve tweetu organizace uvedla, že migranti byli odvezeni do městské nemocnice se škrábanci a zlomeninami. Ošetřeni byli i tři příslušníci bezpečnostních složek. Ministerstvo vnitra incident nekomentovalo.

Španělská zpravodajská agentura Europa Press uvedla, že se plot pokusilo překonat asi 200 přistěhovalců, jen 60 z nich se ale podařilo překážky překonat.

Tisíce migrantů ze subsaharské Afriky, kteří žijí nelegálně v Maroku, se každoročně snaží dostat do Evropy tak, že přelézají až 20 metrů vysoké ploty z ostnatého drátu, které obklopují města Ceuta a Melilla, další španělskou enklávu v severní Africe.

Ti, kterým se podaří přes hranici dostat, jsou dočasně umístěni v migračních ubytovacích střediscích. Nakonec jsou repatriováni nebo propuštěni.

Agentura Europa Press uvedla, že šlo o první takový hromadný průnik běženců do Ceuty od února. Tehdy hraniční bariéru v Ceutě překonala téměř tisícovka migrantů.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

17.02.2018 22:02 Aktualizováno Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V…

BBC pěje ódy na Ledeckou: Nejúžasnější olympijský příběh všech dob?…

17.02.2018 21:53 Aktualizováno Pchjongčchang/Londýn - „Co uděláte, když si nemůžete vybrat mezi lyžováním a snowboardem? No, pokud…

Židé jsou odpovědni za holokaust? Polský premiér rozzuřil izraelské…

17.02.2018 21:41 Mnichov - Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci hájil…

Co se to děje v Maďarsku? Sorosovi lidé varují před katastrofou, Orbán…

17.02.2018 21:39 Aktualizováno Budapešť - Maďarská vláda předložila parlamentu v úterý 13. února legislativní balíček přezdívaný…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama