Kdo nechce uprchlíky, je hned rasista? Rebel Zelených sepsul Merkelovou a nabídl řešení

Berlín - Rebel německých Zelených Boris Palmer (45) dnes v Berlíně představil knihu o migraci nazvané: Nemůžeme pomoci všem. Kancléřka Angela Merkelová (CDU), ani další politici by o migraci podle něj neměli moralizovat, ale měli by se pragmaticky soustředit na řešení konkrétních problémů.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

"Na morální politice není vůbec nic špatného, špatné je moralizovaní v politice," míní primátor jihoněmeckého univerzitního města Tübingen. "Je v tom velký rozdíl. Jedna věc je, jak jednám sám; to by měla být věc morálky. Druhá věc je, jak mluvím s ostatními," říká s tím, že i kancléřka Merkelová v minulosti svými vyjádřeními napomohla ke zjednodušenému černobílému dělení na ty dobré a na ty špatné.

Není přitom podle něj možné, aby někteří politici nebo média každého, kdo kritizuje aspekty migrační politiky, označili za rasistu nebo neonacistu. Sám Palmer se kvůli svým postojům, které jsou často stavěny do kontrastu s otevřenou uprchlickou politikou Zelených, stal mnohokrát terčem kritiky.

"Jako problém vnímám to, že někdy deportujeme lidi, kteří se snaží integrovat, ale pocházejí z nesprávných zemí, a jiné, kteří třeba spáchali zločiny, tu necháváme, protože jsou ze správných zemí," uvedl Palmer.

Řešením by podle něj bylo zvýšit motivaci uprchlíků, aby se skutečně integrovali, třeba tím, že ti, co budou mít dobré školní nebo pracovní výsledky, budou mít větší šanci v zemi zůstat.

Určitý systém pobídek by podle něj mohl alespoň z části vyřešit i problém s tím, že většina uprchlíků do Německa přichází bez pasu nebo jiných osobních dokumentů. "Všichni, i uprchlíci, reagují přirozeně na stimuly. Proto je jasné, že když mají větší šanci zůstat v zemi bez pasu, tak ho odhodí. Takoví jsme prostě jako lidé," je přesvědčen Palmer. Chování migrantů by se podle něj ale dalo změnit, kdyby díky držení pasu dostali třeba lepší ubytování nebo se o něco zvýšila jejich šance na získání azylu.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová končí? Německo potřebuje vlastního Sebastiana Kurze

23.10.2017 17:06 Aktualizováno Berlín/Vídeň - Vítězství lidovců v rakouských volbách ukázalo německým konzervativcům něco cenného …

Slovenská policie podezírá exministra, že si objednal vraždu

23.10.2017 16:59 Bratislava - Slovenská policie dnes zadržela bývalého spolumajitele televize Markíza a exministra…

"Španělsko jedná jako diktatura." Katalánský parlament bude o nezávislosti…

23.10.2017 16:48 Barcelona - Katalánský parlament bude ve čtvrtek jednat o jednostranném vyhlášení nezávislosti na…

Fico k českým volbám: Slovensko se stává proevropským ostrovem ve střední…

23.10.2017 16:34 Aktualizováno Bratislava - Premiér Robert Fico dnes v reakci na výsledky voleb v Česku řekl, že Slovensko se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama