Nejvíce sexy jazyky světa? Podívejte se na výsledky unikátní ankety

Paříž - Podle průzkumu mezi uživateli mobilní aplikace pro učení jazyků Babbel je francouzština nejvíc sexy jazyk. Na druhé pozici se umístila italština a pomyslný bronz si odnáší španělština. Všechny tři zmíněné řeči patří do skupiny románských jazyků, jež vzešly z latiny. Nejméně atraktivní je naopak polština, ruština či turečtina.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Francie, ilustrační foto

Na vítězství francouzštiny nic nemění fakt, že Francouzi mají špatný přízvuk v angličtině. Jejich řečnické umění a jejich lehkou šišlavost jim závidí celý svět, dodal list Le Figaro v nadsázce.

Například 63 procent Australanů považuje francouzštinu za svůdnou, stejně jako 43 procent Američanů. "A také 47 procent Italů nám závidí naši charakteristickou výslovnost," napsal deník.

Čtvrtým nejvíce sexy jazykem na světě zvolili uživatelé Babbelu němčinu a pátým portugalštinu. Na opačném konci žebříčku se kromě polštiny ocitla turečtina, dánština, nizozemština a ruština.

Pokud jde o Francouze samé, jejich uchu nejvíce lahodí italština, pro kterou hlasovalo 40 procent uživatelů. Skončila daleko před angličtinou (23 procent) a španělštinou, která zní sexy pouhým 18 procentům uživatelů. Na čtvrté pozici se umístila turečtina a na páté němčina.

Francouzi by ale podle Le Figaro neměli příliš jásat, anketa totiž současně ukázala, že Francouzi jen málo ovládají cizí jazyky. "Molièrův jazyk je jistě fantastický, ale nezapomínejme pro to na kouzlo jazyka Shakespeara, Danteho, Cervantese nebo Goetha," uzavírá Le Figaro.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komentář Vojtěcha Varyše: Francie v politickém pekle? Volby jako rána za…

16.12.2017 18:05 Novým lídrem francouzské pravice, šéfem největší opoziční strany Republikáni (Le Républicans) se…

Kurz sestavil novou vládu, bude prý proevropská

16.12.2017 17:11 Vídeň - Šéf rakouských lidovců (ÖVP) a budoucí rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes představil…

Seehofer obhájil post předsedy Křesťanskosociální unie (CSU)

16.12.2017 12:46 Berlín - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta…

Kdo podporuje teroristy? Zbraně IS mají podivný původ

16.12.2017 12:01 Aktualizováno Londýn - Zbraně pocházející z východní a střední Evropy tvoří třetinu arzenálu teroristické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama