Nejvíce sexy jazyky světa? Podívejte se na výsledky unikátní ankety

Paříž - Podle průzkumu mezi uživateli mobilní aplikace pro učení jazyků Babbel je francouzština nejvíc sexy jazyk. Na druhé pozici se umístila italština a pomyslný bronz si odnáší španělština. Všechny tři zmíněné řeči patří do skupiny románských jazyků, jež vzešly z latiny. Nejméně atraktivní je naopak polština, ruština či turečtina.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Francie, ilustrační foto

Na vítězství francouzštiny nic nemění fakt, že Francouzi mají špatný přízvuk v angličtině. Jejich řečnické umění a jejich lehkou šišlavost jim závidí celý svět, dodal list Le Figaro v nadsázce.

Například 63 procent Australanů považuje francouzštinu za svůdnou, stejně jako 43 procent Američanů. "A také 47 procent Italů nám závidí naši charakteristickou výslovnost," napsal deník.

Čtvrtým nejvíce sexy jazykem na světě zvolili uživatelé Babbelu němčinu a pátým portugalštinu. Na opačném konci žebříčku se kromě polštiny ocitla turečtina, dánština, nizozemština a ruština.

Pokud jde o Francouze samé, jejich uchu nejvíce lahodí italština, pro kterou hlasovalo 40 procent uživatelů. Skončila daleko před angličtinou (23 procent) a španělštinou, která zní sexy pouhým 18 procentům uživatelů. Na čtvrté pozici se umístila turečtina a na páté němčina.

Francouzi by ale podle Le Figaro neměli příliš jásat, anketa totiž současně ukázala, že Francouzi jen málo ovládají cizí jazyky. "Molièrův jazyk je jistě fantastický, ale nezapomínejme pro to na kouzlo jazyka Shakespeara, Danteho, Cervantese nebo Goetha," uzavírá Le Figaro.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vše bylo jinak? Kuciak a jeho snoubenka nezemřeli tak, jak se původně…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Bratislava – Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové uplynul…

Ve Francii zadrželi pašeráky, kteří dováželi štěňata ze Slovenska

20.03.2018 22:00 Paříž - Bývalého veterináře a jeho partnerku zadržela na východě Francie policie kvůli podezření z…

Volby do Evropského parlamentu budou na konci příštího května

20.03.2018 20:44 Brusel - Příští volby do Evropského parlamentu se uskuteční v rozmezí 23. až 26. května 2019.…

Policie zadržela exprezidenta Sarkozyho, bral peníze od Kaddáfího

20.03.2018 20:29 Aktualizováno Paříž - Francouzská policie dnes zadržela exprezidenta Nicolase Sarkozyho. Vyšetřování se týká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama