Nejvíce sexy jazyky světa? Podívejte se na výsledky unikátní ankety

Paříž - Podle průzkumu mezi uživateli mobilní aplikace pro učení jazyků Babbel je francouzština nejvíc sexy jazyk. Na druhé pozici se umístila italština a pomyslný bronz si odnáší španělština. Všechny tři zmíněné řeči patří do skupiny románských jazyků, jež vzešly z latiny. Nejméně atraktivní je naopak polština, ruština či turečtina.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Francie, ilustrační foto

Na vítězství francouzštiny nic nemění fakt, že Francouzi mají špatný přízvuk v angličtině. Jejich řečnické umění a jejich lehkou šišlavost jim závidí celý svět, dodal list Le Figaro v nadsázce.

Například 63 procent Australanů považuje francouzštinu za svůdnou, stejně jako 43 procent Američanů. "A také 47 procent Italů nám závidí naši charakteristickou výslovnost," napsal deník.

Čtvrtým nejvíce sexy jazykem na světě zvolili uživatelé Babbelu němčinu a pátým portugalštinu. Na opačném konci žebříčku se kromě polštiny ocitla turečtina, dánština, nizozemština a ruština.

Pokud jde o Francouze samé, jejich uchu nejvíce lahodí italština, pro kterou hlasovalo 40 procent uživatelů. Skončila daleko před angličtinou (23 procent) a španělštinou, která zní sexy pouhým 18 procentům uživatelů. Na čtvrté pozici se umístila turečtina a na páté němčina.

Francouzi by ale podle Le Figaro neměli příliš jásat, anketa totiž současně ukázala, že Francouzi jen málo ovládají cizí jazyky. "Molièrův jazyk je jistě fantastický, ale nezapomínejme pro to na kouzlo jazyka Shakespeara, Danteho, Cervantese nebo Goetha," uzavírá Le Figaro.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumunsko navrhlo přijetí skoro 2000 uprchlíků

19.08.2017 13:01 Aktualizováno Bukurešť - Rumunsko chce přijmout 1942 běženců. Mělo by jít o migranty, kteří před konfliktem na…

Teroristické útoky pomocí nožů se množí, letos tak zahynula i Češka v…

19.08.2017 12:34 Helsinky - Při teroristických útocích se kromě výbušnin stále častěji objevují automobily, ale i…

Řidič dodávky z Barcelony je naživu? Policie má nového hlavního podezřelého

19.08.2017 12:22 Aktualizováno Madrid - Řidič dodávky, který ve čtvrtek při teroristickém útoku v Barceloně zabil 13 lidí, je…

Průlomové jednání v Salcburku? Sobotka bude s Macronem řešit mzdy i…

19.08.2017 12:07 Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve středu 23. srpna jedna v Salcburku s francouzským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama