Babiš je hvězda světového formátu. Píše se něm v USA, Británii i na Tchaj-wanu

Policejní žádost o vydání někdejšího ministra financí a bývalého vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) vyvolala pozornost i v zahraničí. O kauze píší nejen na Slovensku, ale také v Německu, Velké Británii nebo USA.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Zprávě o Babišovi se věnují například média na Slovensku. Agentura TASR se odkazuje na česká média. Připomíná také, že Babiš ohledně Čapího hnízda opakovaně odmítá obvinění z jakéhokoli podvodu. Loni v březnu na mimořádné schůzi sněmovny oznámil, že v okamžiku udělení sporné dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho tehdejší partnerky a dnes manželky Moniky.

TASR cituje také Babišova slova o tom, že jde o pokus o politickou likvidaci a že jej jeho političní soupeři "s radostí vydají“. Od agentury TASR převzala zprávu i další slovenská média, například server Sme.sk.

S odoláním na agenturu Reuters o Babišovi píše také server The New York Times. Ten uvádí, že nehledě na to, zda Sněmovna Babiše vydá nebo ne, může za ANO v blížících se volbách opět kandidovat. Zároveň zmiňuje, že podle magazínu Forbes je Babiš druhým nejbohatším Čechem.

Reuters také píše, že vydán má být „nejvážnější kandidát na úřad předsedy (české) vlády" po říjnových parlamentních volbách. I ona připomněla, že Babiš opakovaně jakékoli provinění popřel.

Z Reuters cituje také bulvární britský server Daily Mail. Ten také přidává zprávu agentury AP, která připomíná, že „začátkem tohoto roku Babiš skončil jako ministr financí kvůli jeho nevysvětlitelnému obchodnímu jednání“. Zároveň dodává, že vyšetřováním údajného Babišova podvodu se zabývají také orgány Evropská unie.

O stíhání Babiše a jeho stranického kolegy Jaroslava Faltýnka s odvoláním na AP informuje dokonce tchajvanský server Taiwan News.

Podle německé agentury DPA se zakladatel „české protestní strany" dostal dva a půl měsíce před volbami do „vážných potíží". Český parlament se bude policejní žádostí zabývat hned po prázdninové přestávce, upozorňuje DPA.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hodlá vypsat tendry na rivala systému Galileo letos

21.05.2018 05:22 Londýn - První tendry na satelitní navigační systém, který by konkuroval projektu EU Galileo, má…

Výbuch v britské aréně. Před rokem zabil terorista Abedi 22 lidí

20.05.2018 21:55 Manchester/Praha - Přesně před rokem, 22. května 2017, bylo v severoanglickém Manchesteru zabito 22…

Rajoy chce nechat Katalánsko pod správou centrální vlády

20.05.2018 20:25 Madrid - Španělský premiér Mariano Rajoy plánuje ponechat Katalánsko pod správou centrální vlády…

Makedonská opozice nepodpoří návrh řešení sporu o název země

20.05.2018 18:24 Skopje - Hlavní makedonská opoziční strana VMRO-DPMNE je proti změně názvu země na Republika…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama