Babiš je hvězda světového formátu. Píše se něm v USA, Británii i na Tchaj-wanu

Policejní žádost o vydání někdejšího ministra financí a bývalého vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) vyvolala pozornost i v zahraničí. O kauze píší nejen na Slovensku, ale také v Německu, Velké Británii nebo USA.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Zprávě o Babišovi se věnují například média na Slovensku. Agentura TASR se odkazuje na česká média. Připomíná také, že Babiš ohledně Čapího hnízda opakovaně odmítá obvinění z jakéhokoli podvodu. Loni v březnu na mimořádné schůzi sněmovny oznámil, že v okamžiku udělení sporné dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho tehdejší partnerky a dnes manželky Moniky.

TASR cituje také Babišova slova o tom, že jde o pokus o politickou likvidaci a že jej jeho političní soupeři "s radostí vydají“. Od agentury TASR převzala zprávu i další slovenská média, například server Sme.sk.

S odoláním na agenturu Reuters o Babišovi píše také server The New York Times. Ten uvádí, že nehledě na to, zda Sněmovna Babiše vydá nebo ne, může za ANO v blížících se volbách opět kandidovat. Zároveň zmiňuje, že podle magazínu Forbes je Babiš druhým nejbohatším Čechem.

Reuters také píše, že vydán má být „nejvážnější kandidát na úřad předsedy (české) vlády" po říjnových parlamentních volbách. I ona připomněla, že Babiš opakovaně jakékoli provinění popřel.

Z Reuters cituje také bulvární britský server Daily Mail. Ten také přidává zprávu agentury AP, která připomíná, že „začátkem tohoto roku Babiš skončil jako ministr financí kvůli jeho nevysvětlitelnému obchodnímu jednání“. Zároveň dodává, že vyšetřováním údajného Babišova podvodu se zabývají také orgány Evropská unie.

O stíhání Babiše a jeho stranického kolegy Jaroslava Faltýnka s odvoláním na AP informuje dokonce tchajvanský server Taiwan News.

Podle německé agentury DPA se zakladatel „české protestní strany" dostal dva a půl měsíce před volbami do „vážných potíží". Český parlament se bude policejní žádostí zabývat hned po prázdninové přestávce, upozorňuje DPA.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Zemětřesení v Itálii, zatím jedna oběť a přes 20 zraněných

22.08.2017 03:01 Neapol - Přinejmenším jednu oběť a 25 zraněných si vyžádalo zemětřesení, které zasáhlo v pondělí…

Italský ostrov Ischia zasáhlo zemětřesení. Nejméně jedna oběť, přes 20…

22.08.2017 02:37 Řím - Přinejmenším jednu oběť a 25 zraněných si vyžádalo zemětřesení, které zasáhlo v pondělí večer…

Policisté zastřelili uprchlého teroristu z Barcelony. Alláhu Akbar, křičel…

21.08.2017 22:02 Aktualizováno Madrid – Katalánská policie informovala, že západně od Barcelony v Subiratsu zastřelila muže, který…

Chcete nás deportovat? To není lidské, tvrdí uprchlíci. Pryč se spodinou,…

21.08.2017 22:02 Aktualizováno Stockholm - Asi tisícovka lidí se o víkendu připojila k afghánské mládeži, která ve švédské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama