Babiš je hvězda světového formátu. Píše se něm v USA, Británii i na Tchaj-wanu

Policejní žádost o vydání někdejšího ministra financí a bývalého vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) vyvolala pozornost i v zahraničí. O kauze píší nejen na Slovensku, ale také v Německu, Velké Británii nebo USA.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Zprávě o Babišovi se věnují například média na Slovensku. Agentura TASR se odkazuje na česká média. Připomíná také, že Babiš ohledně Čapího hnízda opakovaně odmítá obvinění z jakéhokoli podvodu. Loni v březnu na mimořádné schůzi sněmovny oznámil, že v okamžiku udělení sporné dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho tehdejší partnerky a dnes manželky Moniky.

TASR cituje také Babišova slova o tom, že jde o pokus o politickou likvidaci a že jej jeho političní soupeři "s radostí vydají“. Od agentury TASR převzala zprávu i další slovenská média, například server Sme.sk.

S odoláním na agenturu Reuters o Babišovi píše také server The New York Times. Ten uvádí, že nehledě na to, zda Sněmovna Babiše vydá nebo ne, může za ANO v blížících se volbách opět kandidovat. Zároveň zmiňuje, že podle magazínu Forbes je Babiš druhým nejbohatším Čechem.

Reuters také píše, že vydán má být „nejvážnější kandidát na úřad předsedy (české) vlády" po říjnových parlamentních volbách. I ona připomněla, že Babiš opakovaně jakékoli provinění popřel.

Z Reuters cituje také bulvární britský server Daily Mail. Ten také přidává zprávu agentury AP, která připomíná, že „začátkem tohoto roku Babiš skončil jako ministr financí kvůli jeho nevysvětlitelnému obchodnímu jednání“. Zároveň dodává, že vyšetřováním údajného Babišova podvodu se zabývají také orgány Evropská unie.

O stíhání Babiše a jeho stranického kolegy Jaroslava Faltýnka s odvoláním na AP informuje dokonce tchajvanský server Taiwan News.

Podle německé agentury DPA se zakladatel „české protestní strany" dostal dva a půl měsíce před volbami do „vážných potíží". Český parlament se bude policejní žádostí zabývat hned po prázdninové přestávce, upozorňuje DPA.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italský premiér je připraven jednat o autonomii Benátek a Lombardie

23.10.2017 19:10 Řím - Italský premiér Paolo Gentiloni umožní jednání o větší autonomii bohatých severoitalských…

Únik informací z Junckerova štábu? Sklíčená Mayová prý prosila o pomoc…

23.10.2017 18:54 Aktualizováno Brusel/Londýn - Podle informací německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) sklíčená…

Merkelová končí? Německo potřebuje vlastního Sebastiana Kurze

23.10.2017 17:06 Aktualizováno Berlín/Vídeň - Vítězství lidovců v rakouských volbách ukázalo německým konzervativcům něco cenného …

Slovenská policie podezírá exministra, že si objednal vraždu

23.10.2017 16:59 Bratislava - Slovenská policie dnes zadržela bývalého spolumajitele televize Markíza a exministra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama