V Itálii zatkli dobrovolného hasiče, přistihli ho při zakládání požárů

Řím – V Itálii byl zadržen dobrovolný hasič, který zakládal na severu země požáry. Zadrženým pyromanem je osmadvacetiletý muž, který podle kamerových záběrů zapaloval živé ploty a popelnice.

Přidejte svůj názor

Požár

Činy hasiče zaznamenala bezpečnostní kamera. Itálie se potýká se suchem a pravidelnými požáry; hasiči vyjíždějí denně k desítkám případů, uvedla agentura AFP.

Muž se pak vždy vracel na stanici, ohlásil poplach a na místo vyjel s kolegy hasit. Podle vyšetřovatelů založil od roku 2014 do letošního března nejméně sedm požárů.

Další případy úmyslného založení požárů se vyšetřují také na jihu Itálie. Na Sicílii kvůli tomu v pondělí policie zadržela 15 dobrovolných hasičů. Jejich motivací byly zřejmě peníze, protože při výjezdu k ohni dostávali deset eur (260 Kč) za hodinu.

Ve čtvrtek večer byla v Římě zadržena žena přistižená při pokusu zapálit křoví na opuštěném pozemku.

Šéf svazu italských hasičů dnes řekl, že se musí provádět "pečlivější psychologický výběr" lidí, kteří se k hasičským sborům hlásí. Rozpočtové škrty vedly ke snížení počtu profesionálů v tomto oboru, takže jsou sbory nuceny nabírat dobrovolníky.

Strach, že dojde k dalším požárům, stále trvá. Devět místních regionů sužovaných mimořádným suchem dnes požádalo o preventivní pokropení oblastí z hasičských letadel. Šéf správy regionu Kalábrie Mario Oliverio navíc požádal, aby na pomoc vyčerpaným hasičům v jeho kraji byla povolána armáda.

V okolí Benátek horko ve čtvrtek večer vyvolalo prudké bouřky, jež zasáhly pobřeží. Zraněno při nich bylo 48 lidí včetně 17 turistů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na letišti v Amsterodamu se střílelo

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Amsterodam – Nizozemská policie postřelila na amsterodamském letišti Schiphol muže, který měl nůž.…

Údajně nezletilý migrant zabil dceru vysoce postaveného úředníka EU. Před…

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Berlín - Otec žadatele o azyl Husseina Khavariho, který se před soudem zpovídá ze znásilnění a…

Rakouští lidovci a protiimigrační svobodní se dohodli na vytvoření vlády

15.12.2017 21:52 Aktualizováno Vídeň – Koaliční jednání v Rakousku skončila. Rakouská lidová strana (ÖVP) a protiimigrační…

Tisíce důchodců demonstrovaly v Aténách proti škrtům v penzích, žádají…

15.12.2017 20:38 Atény – Dnes večer vyšlo do ulic Atén několik tisíc řeckých důchodců. Protestovali proti dalším…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama