Při oslavách na Madeiře spadl strom, zabil nejméně 12 lidí

Funchal - Během oslav svátku Nanebevzetí Panny Marie na Madeiře spadl strom, zabil nejméně 12 lidí a dalších 50 osob utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí

Neštěstí se stalo v katastru obce Monte nedaleko ostrovní metropole Funchal, kde obrovitý strom spadl na procesí. Věřící místo s kostelem zasvěceným patronce Madeiry, Panně Marii, navštěvují v hojném počtu.

Informovala o tom dnes portugalská televize RTP. Deset lidí zemřelo na místě, další dva po převozu do nemocnice. Agentura DPA uvedla, že mezi zraněnými jsou také lidé německé, maďarské a francouzské národnosti.

Soustrast rodinám a blízkým obětí vyjádřil prostřednictvím twitteru portugalský premiér António Costa. Na Madeiru se vydal prezident Marcelo Rebelo de Sousa. Správa ostrova vyhlásila třídenní smutek, náboženská slavnost byla přerušena.

Událost zachytil amatérský videozáznam, který na svém webu publikovaly místní noviny Jornal de Madeira."Bylo to hrozné, stalo se to úplně znenadání," řekl televizi SIC očitý svědek Xavier Nunes. Podle místních médií byl strom nahnilý a částečně jej zpevňoval drát.

Madeira, která leží uprostřed Atlantického oceánu, je pod portugalskou správou.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko má ohromný problém. A není jim jen Zeman, píší v zahraničí

18.11.2017 21:54 Aktualizováno Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že…

V Německu se nadále živě diskutuje o nové vládě

18.11.2017 20:15 Aktualizováno Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou…

Nad Finskem proletěl meteor, vědci hledají meteority

18.11.2017 19:02 Helsinky/Praha - Kamera v Laponsku zachytila ve čtvrtek večer v této nejsevernější části Finska…

Lidé se musí mít dobře, zavelel Fico a chce to napsat do ústavy

18.11.2017 16:30 Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico zdůraznil, že Slovensko patří k nejsvobodnějším zemím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama