Británie proti Trumpovi: Krajní pravici je vždy nutné odsoudit, řekla Mayová

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes řekla, že nevidí žádný prostor pro srovnávání lidí, kteří propagují fašistické názory, s těmi, kteří jim odporují. Reagovala tak na úterní kontroverzní výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Theresa Mayová

Jeden ze stoupenců krajní pravice při střetech mezi rasisty a jejich odpůrci v Charlottesville narazil autem do davu a zabil mladou ženu, která proti rasistům protestovala.

Trump v pondělí výslovně odsoudil rasisty, ale učinil tak až po vlně kritiky, že to měl udělat hned v sobotu, kdy se události ve Virginii staly. Na úterní tiskové konferenci ale řekl, že "obě skupiny nesou vinu... Na jedné straně byla špatná skupina, na straně druhé byla špatná násilná skupina... Nikdo to teď nechce říct," poznamenal Trump.

"Myslím, že je důležité, aby všichni v odpovědných pozicích odsoudili názory krajní pravice," řekla Mayová. "Rozhodně odmítám rasismus, nenávist a násilí, kterého se dopustily tyto skupiny," uvedla. "Spojené království zavedlo opatření, která mají krajně pravicové skupiny zakázat," zdůraznila.

Kritikou na adresu Trumpa nešetřil ani lídr britských labouristů Jeremy Corbyn. Zdůraznil, že v Charlottesville způsobili nepokoje rasisté a Ku Klux Klan. "Zcela jistě by každý vůdce na světě... měl být schopen to odsoudit," řekl.

Šéf britských Liberálních demokratů Vince Cable řekl, že vzhledem k okolnostem by Trump neměl jezdit do Británie na návštěvu. "Donald Trump prokázal, že není schopen oddělit se od rasistů a krajní pravice," podotkl Cable.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední průzkum před volbami: Merkelová si jde pro jasnou výhru

23.09.2017 22:06 Aktualizováno Berlín - Vítězství unie konzervativních stran CDU/CSU je podle průzkumů den před německými…

V Evropě může vybuchnout obří supervulkán, zabil by přes milion lidí

23.09.2017 22:06 Aktualizováno Řím - Evropě hrozí další přírodní katastrofa. Po zdrcujících vedrech a silných bouřkách nyní reálně…

Brexit je katastrofa, tvrdí britský herec Colin Firth. Dostal italské…

23.09.2017 21:28 Řím - Známý britský herec Colin Firth, jehož manželka je Italka, získal italské občanství. Oznámilo…

Příznivci krajní levice ve Francii protestovali proti reformě zákoníku…

23.09.2017 20:22 Paříž - Desítky tisíc příznivců krajně levicového hnutí Nepodrobená Francie se dnes v Paříži sešly…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama