Nasadit na hranici EU i jednotky NATO, nabízí řešení migrační krize bulharský ministr

Sofie - Bulharský ministr obrany má recept, jak zatočit s migrační krizí. Na vnější hranici Evropské unie by v případě nutnosti nasadil ozbrojené síly NATO i EU. Zároveň plánuje vojenské posílení na bulharsko-turecké hranici.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Slovensko-ukrajinská hranice

Evropská unie musí své vnější hranice bránit ozbrojenou silou. Musí zabránit tomu, aby uprchlíci a žadatelé o azyl vstupovali do Evropy. Myslí si to alespoň bulharský ministr obrany Krasimir Karakachanov, který to uvedl ve čtvrtečním rozhovoru pro německý deník Die Welt. 

"Nemůžeme dovolit ilegálním imigrantům jako celku přijít do Evropy," říká Karakachanov, který je členem ultra pravicového uskupení Spojení patrioti. Uskupení je ve vládní koalici se středopravou stranou premiére Boyka Borisova. "Měli bychom nasadit síly NATO a EU v Itálii a v Řecku a bránit naši vnější hranici Evropské unie silou, pokud to bude potřeba," uvedl. 

Sám by byl pro ztrojnásobení počtu jednotek, které střeží bulharsko-tureckou hranici. Momentálně je na ní nasazeno 140 jednotek, Karakachanov by si přál, aby jim tam bylo kolem 600. Chtěl by tak zabránit budoucí migraci přes hranici. 

"Nevyřešili jsme migrační krizi," dodal ministr. "Obrovská, dobře organizovaná převaděčská síť se stále snaží dostat další lidi do naší země," prohlásil. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude to bolet! Analýza dopadů brexitu varuje EU před katastrofou

21.01.2018 00:01 NÁZOR - Jen kvůli tomu, že jde o klaunskou show, která téměř každý den nabízí nové epizody, nelze…

Uprchlici jsou v šoku: Evropu jsme si představovali úplně jinak. Tohle je…

20.01.2018 22:03 Aktualizováno Novináři amerického deníku The Washington Post (WP) se vydali do řeckého uprchlického tábora Moria.…

Rumunsko se opět bouří, tisíce lidí protestovaly proti reformě justice

20.01.2018 21:56 Bukurešť - Přes 10 tisíc lidí dnes v Rumunsku protestovalo proti novým zákonům, které schválil…

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 21:14 Aktualizováno Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama