Do hotelů v Bratislavě byla dodána kontaminovaná vaječná směs

Bratislava - Do čtyř bratislavských hotelů byla v uplynulých týdnech dodána vaječná směs, v níž rozbor odhalil nebezpečnou látku fipronil. Aféra zasáhla řadu evropských zemí, Česko mezi postiženými státy není.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bratislava, Slovensko (centrum)

Vaječná směs původem z Německa byla dovezena na Slovensko od rakouské firmy. Celkem bylo do země za necelé tři týdny dodáno 675 balení kontaminované směsi, každé o hmotnosti jednoho kilogramu.

Informace o rizikovém produktu slovenští veterináři získali ve středu prostřednictvím systému rychlého varování. Analýza výrobku se uskutečnila v Rakousku.

Podle slovenské ministryně zemědělství Gabriely Matečné zásilky produktu, který byl vyroben z nizozemských vajec, skončily v luxusních hotelových sítích.

"V této vaječné směsi je až pětinásobně překročen povolený limit tohoto pesticidu, který byl nalezen v nizozemských vejcích. Je to důvod k tomu, abych vyzvala spotřebitele - všímejte si co jíte, co kupujete. Slovenské produkty máme zmapovány od pole až na stůl," řekla Matečná novinářům.

Šéf veterinární a potravinové správy Jozef Bíreš dodal, že veterináři mají indicie ohledně výskytu dalších podobných výrobků na Slovensku jako byla kontaminována vaječná směs.

Minulý týden vyšlo najevo, že do jednoho z velkoskladů na západě Slovenska byla dovezena uvařená a oloupaná vejce s obsahem fipronilu, dále distribuována ale nebyla. Na Slovensko se zásilka dostala z Nizozemska přes Rakousko a Německo.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko má ohromný problém. A není jim jen Zeman, píší v zahraničí

18.11.2017 21:54 Aktualizováno Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že…

V Německu se nadále živě diskutuje o nové vládě

18.11.2017 20:15 Aktualizováno Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou…

Nad Finskem proletěl meteor, vědci hledají meteority

18.11.2017 19:02 Helsinky/Praha - Kamera v Laponsku zachytila ve čtvrtek večer v této nejsevernější části Finska…

Lidé se musí mít dobře, zavelel Fico a chce to napsat do ústavy

18.11.2017 16:30 Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico zdůraznil, že Slovensko patří k nejsvobodnějším zemím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama