Do hotelů v Bratislavě byla dodána kontaminovaná vaječná směs

Bratislava - Do čtyř bratislavských hotelů byla v uplynulých týdnech dodána vaječná směs, v níž rozbor odhalil nebezpečnou látku fipronil. Aféra zasáhla řadu evropských zemí, Česko mezi postiženými státy není.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bratislava, Slovensko (centrum)

Vaječná směs původem z Německa byla dovezena na Slovensko od rakouské firmy. Celkem bylo do země za necelé tři týdny dodáno 675 balení kontaminované směsi, každé o hmotnosti jednoho kilogramu.

Informace o rizikovém produktu slovenští veterináři získali ve středu prostřednictvím systému rychlého varování. Analýza výrobku se uskutečnila v Rakousku.

Podle slovenské ministryně zemědělství Gabriely Matečné zásilky produktu, který byl vyroben z nizozemských vajec, skončily v luxusních hotelových sítích.

"V této vaječné směsi je až pětinásobně překročen povolený limit tohoto pesticidu, který byl nalezen v nizozemských vejcích. Je to důvod k tomu, abych vyzvala spotřebitele - všímejte si co jíte, co kupujete. Slovenské produkty máme zmapovány od pole až na stůl," řekla Matečná novinářům.

Šéf veterinární a potravinové správy Jozef Bíreš dodal, že veterináři mají indicie ohledně výskytu dalších podobných výrobků na Slovensku jako byla kontaminována vaječná směs.

Minulý týden vyšlo najevo, že do jednoho z velkoskladů na západě Slovenska byla dovezena uvařená a oloupaná vejce s obsahem fipronilu, dále distribuována ale nebyla. Na Slovensko se zásilka dostala z Nizozemska přes Rakousko a Německo.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU27 nedovolí "třešničky na dortu", unijní právo má v Británii platit do…

20.01.2018 09:48 Brusel - Stávající unijní pravidla volného pohybu osob by podle představ 27 zemí EU měla ve Velké…

Tanker s ruským plynem pro USA se otočil a pluje zpět

19.01.2018 22:08 Aktualizováno Londýn - Tanker Gaselys se před třemi týdny vydal s kontroverzním nákladem ruského plynu do USA,…

Mezi uprchlíky byla objevena nebezpečná nemoc, antibiotika ji nedokáží…

19.01.2018 22:07 Aktualizováno Curych - Švýcarští lékaři oznámili, že mezi žadateli o azyl, kteří do Evropy přišli z Afriky,…

„Můj mozek se zmenšuje". Maďarští vysokoškoláci vyšli do ulic, požadují…

19.01.2018 21:55 Budapešť - Před sídlem parlamentu v Budapešti dnes demonstrovalo několik tisíc vysokoškolských…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama