Francie opět zakročila proti migrantům. Policie na severu Paříže vyklidila další tábořiště

Paříž - Policie dnes ve Francii vyklidila další tábořiště migrantů. Na severu hlavního Paříže opustilo tábor nejméně 2400 lidí. Uvedla to agentura AFP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Uprchlíci, ilustrační foto

S vyklízením tábora ve čtvrti La Chapelle na severu Paříže dnes zhruba 350 policistů a dalších úředníků začalo kolem 5:00 SELČ. "Tyto ilegální tábory představují bezpečnostní a zdravotní riziko pro jejich obyvatele i místní," uvedl úřad pařížského policejního prefekta.

Během vyklízení tábořiště prováděla policie i kontroly totožnosti. Ti migranti, kteří už dříve požádali o azyl v jiné členské zemi EU, Francii opustí, uvedla prefektura. Všechny migranty z tábořiště úřady prozatím převezly do provizorního ubytování v tělocvičnách.

Podle francouzského ministra vnitra Gérarda Collomba opakovaná nutnost vyklízet divoká tábořiště v ulicích hlavního města ukazuje, že dosavadní systém péče o migranty v Paříži je nefunkční. Naposledy francouzské úřady zrušily tábor migrantů na počátku července, o provizorní přístřešek tehdy přišlo kolem 2800 lidí.

V ulicích francouzské metropole se stále znovu tvoří tábořiště migrantů, neboť oficiální ubytovny pro žadatele o azyl jsou beznadějně přeplněné.

 Většina migrantů, kteří dnes museli tábořiště na severu Paříže opustit, pocházejí z Eritreje, Súdánu, Somálska a Afghánistánu, uvedla agentura AFP.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Harírí opustil Saúdskou Arábii, přiletěl za Macronem

18.11.2017 09:26 Paříž/Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam…

Je střet s Ruskem nevyhnutelný? Máme informace přímo z centrály NATO

17.11.2017 21:57 Aktualizováno ROZHOVOR – Vzhledem k napjatým vztahům mezi NATO a Ruskem se nezřídka hovoří o druhé studené válce,…

V Anglii se srazil vrtulník s letadlem, několik mrtvých

17.11.2017 21:56 Aktualizováno Londýn - Na jihovýchodě Anglie se dnes ve vzduchu srazila helikoptéra s malým letadlem.

Řecko si dnes připomnělo 44. výročí potlačení vzpoury studentů

17.11.2017 20:58 Atény - Zhruba 20 tisíc lidí se dnes v Řecku zúčastnilo vzpomínkových akcí u příležitosti 44.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama