Francie opět zakročila proti migrantům. Policie na severu Paříže vyklidila další tábořiště

Paříž - Policie dnes ve Francii vyklidila další tábořiště migrantů. Na severu hlavního Paříže opustilo tábor nejméně 2400 lidí. Uvedla to agentura AFP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Uprchlíci, ilustrační foto

S vyklízením tábora ve čtvrti La Chapelle na severu Paříže dnes zhruba 350 policistů a dalších úředníků začalo kolem 5:00 SELČ. "Tyto ilegální tábory představují bezpečnostní a zdravotní riziko pro jejich obyvatele i místní," uvedl úřad pařížského policejního prefekta.

Během vyklízení tábořiště prováděla policie i kontroly totožnosti. Ti migranti, kteří už dříve požádali o azyl v jiné členské zemi EU, Francii opustí, uvedla prefektura. Všechny migranty z tábořiště úřady prozatím převezly do provizorního ubytování v tělocvičnách.

Podle francouzského ministra vnitra Gérarda Collomba opakovaná nutnost vyklízet divoká tábořiště v ulicích hlavního města ukazuje, že dosavadní systém péče o migranty v Paříži je nefunkční. Naposledy francouzské úřady zrušily tábor migrantů na počátku července, o provizorní přístřešek tehdy přišlo kolem 2800 lidí.

V ulicích francouzské metropole se stále znovu tvoří tábořiště migrantů, neboť oficiální ubytovny pro žadatele o azyl jsou beznadějně přeplněné.

 Většina migrantů, kteří dnes museli tábořiště na severu Paříže opustit, pocházejí z Eritreje, Súdánu, Somálska a Afghánistánu, uvedla agentura AFP.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude to bolet! Analýza dopadů brexitu varuje EU před katastrofou

21.01.2018 00:01 NÁZOR - Jen kvůli tomu, že jde o klaunskou show, která téměř každý den nabízí nové epizody, nelze…

Uprchlici jsou v šoku: Evropu jsme si představovali úplně jinak. Tohle je…

20.01.2018 22:03 Aktualizováno Novináři amerického deníku The Washington Post (WP) se vydali do řeckého uprchlického tábora Moria.…

Rumunsko se opět bouří, tisíce lidí protestovaly proti reformě justice

20.01.2018 21:56 Bukurešť - Přes 10 tisíc lidí dnes v Rumunsku protestovalo proti novým zákonům, které schválil…

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 21:14 Aktualizováno Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama