Útok ve Finsku: Muž bodal do lidí, dva mrtví a šest zraněných

Turku - Ve finském městě Turku došlo k útoku. Zatím neznámý muž zde pobodal šest lidí a dva zabil. Policie pachatele zneškodnila. Muž během útoku křičel Allahu Akbar, což dokládají i první zveřejněné záběry.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Útok ve finském Turku: Muž bodal do lidí, několik z nich zabil

Tamní média uvedla, že za útokem stojí jeden člověk. Podle nich byl postřelen policisty a následně zadržen. "Policie postřelila na noze osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Osoba byla zadržena. Doporučujeme, aby se lidé vyhýbali centru Turku," napsala policie na twitteru.

Podle posledních zpráv je šest zraněných a dva mrtví. Napadena byla údajně i žena s kočárkem. Britská zpravodajská stanice BBC informovala, že na záběrech z místa činu bylo vidět nejméně jedno tělo zakryté bílou pokrývkou.

Útočník křičí Allahu Akbar (0:07) | zdroj: YouTube

Zatím není jasné, jestli jde i o tělo oběti nebo útočníka. Policie nyní zjišťuje, jestli neměl útočník komplice. Vyzvala veřejnost, aby oblast vyklidila. Policie už oznámila, že v souvislosti s incidentem posílí ostrahu na letišti v metropoli Helsinkách a na finských železničních stanicích.

Šest zraněných je v péči lékařů v místní nemocnici, všichni jsou podle policie dospělí. Dva z nich už prodělali operaci.

Podle zpravodajského serveru BBC se incident odehrál na náměstí Puutori v centru Turku. "Vláda pečlivě sleduje vývoj událostí v Turku a probíhající policejní operaci. Kabinet se ještě dnes sejde," uvedl na twitteru finský premiér Juha Sipilä.

Turku, které má asi 180.000 obyvatel, leží zhruba 150 kilometrů západně od hlavního města. Některé zdroje uvádí, že útočníků mohlo být více. Hovoří se až o třech.

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od děvčete po "Mutti": Jak šel čas s jednou z nejúspěšnějších političek…

24.09.2017 13:56 Berlín - Kdyby v roce 1988 někdo řekl o dívce, která vyrůstala v komunismu, že bude o několik let…

ŽIVĚ: Volby v Německu jsou v plném proudu. Ostuda, nacisté, plivou…

24.09.2017 12:30 Aktualizováno Berlín - V Německu dnes ráno začaly parlamentní volby. Zhruba 61,5 milionu oprávněných voličů v…

Jděte k volbám, vyzvali politici. A sami vhazují hlasy

24.09.2017 12:20 Berlín - K vysoké účasti v dnešních parlamentních volbách vyzvala voliče řada německých politiků…

Kulatý stůl slonů: Volební rituál Německa, kde se sejdou favorité

24.09.2017 12:13 Berlín – Možná jste už slyšeli rčení „Slon v místnosti“, anglické přirovnání odkazuje na situaci,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama