Útok ve Finsku: Muž bodal do lidí, dva mrtví a šest zraněných

Turku - Ve finském městě Turku došlo k útoku. Zatím neznámý muž zde pobodal šest lidí a dva zabil. Policie pachatele zneškodnila. Muž během útoku křičel Allahu Akbar, což dokládají i první zveřejněné záběry.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Útok ve finském Turku: Muž bodal do lidí, několik z nich zabil

Tamní média uvedla, že za útokem stojí jeden člověk. Podle nich byl postřelen policisty a následně zadržen. "Policie postřelila na noze osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Osoba byla zadržena. Doporučujeme, aby se lidé vyhýbali centru Turku," napsala policie na twitteru.

Podle posledních zpráv je šest zraněných a dva mrtví. Napadena byla údajně i žena s kočárkem. Britská zpravodajská stanice BBC informovala, že na záběrech z místa činu bylo vidět nejméně jedno tělo zakryté bílou pokrývkou.

Útočník křičí Allahu Akbar (0:07) | zdroj: YouTube

Zatím není jasné, jestli jde i o tělo oběti nebo útočníka. Policie nyní zjišťuje, jestli neměl útočník komplice. Vyzvala veřejnost, aby oblast vyklidila. Policie už oznámila, že v souvislosti s incidentem posílí ostrahu na letišti v metropoli Helsinkách a na finských železničních stanicích.

Šest zraněných je v péči lékařů v místní nemocnici, všichni jsou podle policie dospělí. Dva z nich už prodělali operaci.

Podle zpravodajského serveru BBC se incident odehrál na náměstí Puutori v centru Turku. "Vláda pečlivě sleduje vývoj událostí v Turku a probíhající policejní operaci. Kabinet se ještě dnes sejde," uvedl na twitteru finský premiér Juha Sipilä.

Turku, které má asi 180.000 obyvatel, leží zhruba 150 kilometrů západně od hlavního města. Některé zdroje uvádí, že útočníků mohlo být více. Hovoří se až o třech.

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právní peklo: Soud odmítl zneplatnit žijícímu muži úmrtní list

17.03.2018 19:06 Aktualizováno Bukurešť - Rumunský kuchař Constantin Reliu strávil přes 20 let v Turecku. Když se letos v lednu…

Ať vysvětluje Moskva! Slovensko i Švédsko odmítají spojitost s Novičokem

17.03.2018 18:10 Bratislava/Stockholm - Slovensko ostře reaguje na dnešní vyjádření ruské diplomacie, která…

Kiska pohrozil. Chce nepolarizující vládu, jinak důsledně využije pravomoci

17.03.2018 16:26 Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes připomněl, že je na rozhodnutí hlavy státu, koho…

Moskva vyhostí 23 britských diplomatů, velvyslanec byl na koberečku

17.03.2018 14:40 Aktualizováno Londýn/Moskva - Diplomatická válka mezi Ruskem a Británií vstupuje do další fáze. Moskva vyhostí 23…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama