Auto z útoku ve Španělsku bylo před týdnem v Paříži, zachytily ho kamery

Barcelona - Dle informací listu Le Parisien byl jeden z automobilů použitých při útocích ve Španělsku zachycen minulý týden na bezpečnostní kameře v Paříži. Teroristické útoky v Barceloně a ve městě Cambrils si vyžádaly 14 obětí.

Přidejte svůj názor

teroristický útok v Cambrils (Španělsko 18.8.2017): Španělská policie zabila pět lidí, kteří se snažili přejet chodce

Toto černé audi bylo použito v pátek ve španělském městě Cambrils a zabilo jednu ženu. Při útoku zasahovala policie a zastřelila pět mužů, kteří měli na sobě makety sebevražedných vest. Narazili autem do chodců a když se převrátilo, vyběhli ven a zaútočili noži.

Le Parisien bez uvedení zdroje napsal, že toto audi zachytila kamera před týdnem v Paříži. Francouzští vyšetřovatelé zatím neodhalili spojení mezi Francií a buňkou, která operovala ve Španělsku. Je možné, že auto Francií jenom projíždělo.

Ve Španělsku se stále pátrá po řidiči dodávky, jež zabíjela v Barceloně. Je za něj pokládán Maročan Younes Abouyaaquoub (22). Nevylučuje se, že se dostal přes hranici do Francie.

Katalánský ministr vnitra Joaquim Forn dnes uvedl, že dvanáctičlennou teroristickou buňku se podařilo zneškodnit. Kromě čtyř zadržených osob a dvou, kteří zahynuli při výbuchu v Alcanaru, policie v pátek zastřelila pět radikálů při atentátu ve městě Cambrils.

Teroristické útoky mají 14 obětí. Přes 120 dalších osob z 35 zemí světa utrpělo zranění, více než pět desítek jich je stále v nemocnici, z toho dvanáct v kritickém stavu. Mrtvé kromě Španělska potvrdily Itálie, USA, Kanada, Belgie a Portugalsko. Do soboty bylo identifikováno sedm mrtvých, dnes další tři. Je mezi nimi sedmiletý Julian Cadman, který měl australské a britské občanství.

Objevují se ale stále nové informace. Dnes večer například policie oznámila, že se snaží zjistit, zda muž nalezený mrtvý uvnitř dodávky, která ve čtvrtek najela na okraji Barcelony na policejní hlídku, je další obětí útoků. Policisté na dodávku stříleli, ale mrtvého našli na zadním sedadle bez známky postřelení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Římští taxikáři se učí angličtinu a etiketu

24.11.2017 08:15 Řím - Taxikáři nedělají italské metropoli dobré jméno. Město se proto rozhodlo pro ně otevřít kurzy…

Muslim odmítl povstat při čtení rozsudku. Německý ústavní soud s ním vyběhl

24.11.2017 08:04 Berlín - Německý ústavní soud se odmítl zabývat stížností Keňana, který byl odsouzen k pokutě 300…

Zní varování před pádem Merkelové. Riziko pro demokracii a Západ?

24.11.2017 00:01 NÁZOR - Německá kancléřka Angela Merkelová fungovala jako tichá brzda a protiváha prezidentství…

Ve Vatikánu byl postaven vánoční strom

23.11.2017 23:49 Vatikán - Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu dnes jeřáb vztyčil vánoční strom, který tam letos…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama