Policisté zastřelili uprchlého teroristu z Barcelony. Alláhu Akbar, křičel před dopadením

Madrid – Katalánská policie informovala, že západně od Barcelony v Subiratsu zastřelila muže, který na sobě měl výbušný pás. Média také přinesla informaci, že oním zastřeleným je hledaný terorista Younes Abouyaaquoub. Policie později informaci potvrdila. .

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Younes Abouyaaqoub

Španělské noviny La Vanguardia nejprve uvedly, že Abouyaaqoub byl zatčen v Sant Sadurni de Noya, západně od Barcelony. Následně informaci změnily a uvedly, že byl zastřelen na západním předměstí Barcelony. Křičel u toho arabsky Alláhu Akbar, tedy Bůh je velký.

Policejní akci v městečku Subirats, které je vzdáleno asi hodinu autem na západ od Barcelony, spustil telefonát místní obyvatelky. Svědkyni podle policie mimo jiné zaujalo, že při vysokých teplotách byl muž poměrně teple oblečený. 

Policie potvrdila, že jednoho muže zastřelila nedaleko Barcelony při pátrací akci po Abouyaaqoubovi. Jestli je on tímto zastřeleným ale zpočátku neuvedla, píše The Independent. 

Až odpoledne na svém twitteru potvrdila předchozí zprávy španělské televize RTVE a listu La Vanguardia, že oním mrtvým je hledaný Maročan. Dvaadvacetiletý Younes Abouyaaqoub byl posledním teroristou na útěku. Byl zastřelen ve vinici, kde se ukrýval. 

"Podezřelý muž v Subirats [měl na sobě] něco, co vypadá jako pás s výbušninou přichycený k tělu. Tento muž byl sestřelen," uvedly katalánské policejní síly Mossos na Twitteru. na zneškodnění případné bomby byl povolán policejní robot. Ukázalo se, že pás byl falešný.

Také pět teroristů, které policie zastřelila v noci ze čtvrtka na pátek ve městě Cambrils, mělo na sobě pásy, které připomínaly pásy s výbušninou. Posléze se ukázalo, že šlo o napodobeniny.

Policejní šéf Josep Lluís Trapero na tiskové konferenci také řekl, že dvanáctičlenná teroristická buňka zodpovědná za atentáty v Katalánsku je zneškodněná, bezpečnostní operace ale pokračuje. Osm jejích členů je po smrti, čtyři jsou ve vazbě. Nyní se prověřují především mezinárodní vazby radikálů, uvedl šéf katalánské policie.

Teroristické útoky v Barceloně a ve městě Cambrils si vyžádaly 15 obětí. Přes 120 dalších osob z 35 zemí světa utrpělo zranění, více než pět desítek jich je stále v nemocnici, z toho dvanáct v kritickém stavu. Mrtvé kromě Španělska potvrdily Itálie, USA, Kanada, Belgie a Portugalsko.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesk zabil v bavorských Alpách mladého turistu

22.05.2018 10:13 Mnichov - Smrtelné zranění utrpěl v pondělí německý turista, kterého ho při túře v bavorských…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Nejznámější ulice na světě? Red Light District není jen výkladní skříní…

22.05.2018 09:46 Je to nejznámější ulice v Amsterodamu, tzv. Čtvrť červených luceren, kde jsou ve výlohách tamních…

Čecha v Maďarsku těžce zranil výstřel z historické pušky

22.05.2018 09:32 Budapešť - Vážné zranění způsobil českému turistovi výstřel z historické pušky v severomaďarském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama