Španělsko zvyšuje bezpečnostní opatření v Barceloně, v ulicích bude více policistů

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

Katalánské úřady tímto krokem reagují na atentáty z minulého týdne, při nichž v Katalánsku přišlo o život 15 lidí a 120 osob bylo zraněno. Kvůli útokům byli zadrženi čtyři podezřelí a jeden z nich vypověděl, že původně se chystaly větší atentáty a že jejich terčem měly být právě památky.

„Máme už policisty u (barcelonské katedrály) Sagrada Familia a zvyšujeme jejich počet, aniž bychom omezovali návštěvníky," sdělil Joaquim Forn z katalánské vlády. „To bude určitě jedno z míst, kde bude policejní přítomnost navýšena," řekl také prefekt Enric Millo, který dnes jednal s Fornem a barcelonskou starostkou Adou Colauovou.

Po atentátech přitom ponechala vláda bezpečnostní opatření na čtvrtém, tedy druhém nejvyšším stupni. Úřady proto nemohou zavádět nová opatření, avšak mohou zintenzivnit ta, která už existují. Policie posílí přítomnost svých lidí v barcelonských ulicích o deset až dvacet procent. Více policistů bude vysláno na letiště a nádraží, ke kulturním památkám a sportovištím a také k dějištím manifestací.

Starostka Barcelony sdělila, že o případném umístění bariér k velmi navštěvovaným místům tak, aby zabránily vjezdu aut, rozhodne technická komise. Ona sama přitom čelila bezprostředně po atentátech kritice za to, že nenechala bariéry postavit na třídu La Rambla, na níž atentátník minulý čtvrtek autem usmrtil 13 osob.

Francie potvrdila, že auto, použité při útoku v Cambrils pár hodin po útoku v Barceloně, bylo zachyceno dva dny předtím v oblasti Paříže. V Paříži se proto dnes sešli ministři vnitra Francie a Španělska Gérard Collomb a Juan Ignacio Zoido. Sdělili, že se budou provádět přísnější kontroly na hranici obou zemí a prohloubí se výměna informací.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británii trápí nový problém. A nikdo neví, co s ním

26.04.2018 08:45 Londýn - Jak se zdá, tak bezdomovectví je ve Velké Británii mnohem větším problémem, než říkají…

U Norimberka bouralo auto s Čechy. Jedna žena zemřela, čtyři lidé byli…

25.04.2018 22:00 Norimberk - Při srážce českého vozu s nákladním autem na dálnici u Norimberka zemřela dnes…

EU chce posílit vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi západního Balkánu, říká…

25.04.2018 21:19 Bělehrad - Evropská unie chce dál posílit ekonomické i další vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi…

Separatistická organizace ETA odevzdala francouzské justici zbraně a munici

25.04.2018 21:06 Bayonne - Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) dnes francouzské justici předala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama