Vévodkyně Kate a princ William čekají třetí dítě

Londýn - Velká Británie je na nohou. Královská rodina se totiž rozroste o dalšího potomka. Vévodkyně Kate a princ William čekají v pořadí už třetí dítě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vévoda a vévodkyně z Cambridge

Britský královský palác potvrdil informace, o kterých už několik dní spekulují britská média a bulvární servery. Vévodkyně Kate čeká v pořadí už třetí dítě se svým manželem, princem Williamem. Pohlaví ani případná jména zatím zveřejněna nebyla.

Média při svých spekulacích vycházela z žertů, které vévodkyně pronášela během své červencové návštěvy Polska. Nyní rodina potvrdila, že se jejich třetí potomek narodí počátkem příštího roku.

Nový přírůstek ale nemá velké šance na to, že by někdy dosáhl trůnu. Je totiž až pátý v pořadí, před ním je prince Charles, prince William, prince George a princezna Charlotte.

Narození prvního potomka William a Kate oznámili v prosinci 2012. Dne 22. července 2013 v 16.24 místního času se manželům narodil syn George Alexander Louis, který obdržel jako rodilý člen královské rodiny a budoucí následník trůnu titul "princ" a přídomek "z Cambridge". V pořadí následnictví britského trůnu je princ George třetí.

Při návštěvě Nového Zélandu v dubnu 2014 princ William naznačil, že princ George by brzy mohl mít sourozence. Dne 8. září 2014 pak Clarence House potvrdil, že vévodkyně z Cambridge čeká druhého potomka. Dne 2. května se 2015 v 8:34 místního času se se manželům narodila holčička Charlotte. V pořadí na trůn je čtvrtá.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Den, kdy padla Praha. Čechy čekají krušné časy, komentují volby slovenská…

21.10.2017 20:26 Bratislava/Varšava - Výsledky parlamentních voleb v Česku už komentují také slovenská a polská…

Svět komentuje volby v Česku: Babiš je jako Trump a Berlusconi, tradiční…

21.10.2017 19:44 Aktualizováno Praha/Paříž/Londýn - S velkou pozorností sledují světové tiskové agentury výsledky parlamentních…

BBC zdrbala Babiše: Volby vyhrál populistický miliardář

21.10.2017 19:15 Londýn - Parlamentní volby v České republice vyhrál populistický miliardář Andrej Babiš a…

Česko čekají obtížná koaliční jednání, míní Rakousko

21.10.2017 18:49 Vídeň - Českou republiku s ohledem na výsledek parlamentních voleb čekají obtížná jednání o vládní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama