Slovenská strana chce do ústavy zakotvit právo držet zbraň

Bratislava - Slovensko se v Evropě řadí k zemím, v nichž je počet registrovaných zbraní v přepočtu na obyvatele spíše nízký, byť se zájem o koupi zbraní v zemi pod Tatrami zvyšuje. Vládní nacionalistická Slovenská národní strana (SNS) nyní chce do ústavy zakotvit právo lidí držet zbraň.

Přidejte svůj názor

Experti nový zákon vítají (Bobbfwed)

Podle SNS, která je jednou ze tří stran koaliční vlády premiéra Roberta Fica, slouží regulace EU k odzbrojení obyvatelstva, a tím snižuje národní bezpečnost států a současně omezuje myslivce a sportovní střelce.

"Slovenská národní strana má zájem vytvářet bezpečné prostředí. Musíme dát lidem právo podílet se na zajišťování národní bezpečnosti Slovenské republiky, a to i vlastní legálně drženou zbraní. Zároveň nesmíme omezovat ani naše myslivce či sportovní střelce," uvedl předseda SNS Andrej Danko.

Slovensko v minulosti podmínky držení zbraní zpřísňovalo. Naposledy předloni země změnila pravidla vlastnictví deaktivovaných zbraní, které byly upraveny například z funkčních pistolí a samopalů. V roce 2011 zase slovenský parlament v reakci na masakr, při kterém střelec upraveným samopalem usmrtil v Bratislavě sedm lidí, další zranil a pak zbraň obrátil proti sobě, zavedl změnou zákona například povinné psychologické posudky pro žadatele o zbrojní průkaz.

Loni slovenská sněmovna odmítla návrh krajně pravicové LSNS, aby lidé mohli používat dlouhé střelné zbraně, jako například brokovnice a malorážky, také na ochranu života, zdraví a majetku. Nyní lze zmiňované zbraně používat pouze pro sportovní účely nebo při lovectví.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit je katastrofa, tvrdí britský herec Colin Firth. Dostal italské…

23.09.2017 21:28 Řím - Známý britský herec Colin Firth, jehož manželka je Italka, získal italské občanství. Oznámilo…

Poslední průzkum před volbami: Merkelová si jde pro jasnou výhru

23.09.2017 20:31 Aktualizováno Berlín - Vítězství unie konzervativních stran CDU/CSU je podle průzkumů den před německými…

Příznivci krajní levice ve Francii protestovali proti reformě zákoníku…

23.09.2017 20:22 Paříž - Desítky tisíc příznivců krajně levicového hnutí Nepodrobená Francie se dnes v Paříži sešly…

Výstup Mayové je neuspokojivý a nekonkrétní, tvrdí Gabriel

23.09.2017 19:54 Wolfenbüttel (Německo) - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel dnes označil za neuspokojivý…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama