Slovenská strana chce do ústavy zakotvit právo držet zbraň

Bratislava - Slovensko se v Evropě řadí k zemím, v nichž je počet registrovaných zbraní v přepočtu na obyvatele spíše nízký, byť se zájem o koupi zbraní v zemi pod Tatrami zvyšuje. Vládní nacionalistická Slovenská národní strana (SNS) nyní chce do ústavy zakotvit právo lidí držet zbraň.

Přidejte svůj názor

Experti nový zákon vítají (Bobbfwed)

Podle SNS, která je jednou ze tří stran koaliční vlády premiéra Roberta Fica, slouží regulace EU k odzbrojení obyvatelstva, a tím snižuje národní bezpečnost států a současně omezuje myslivce a sportovní střelce.

"Slovenská národní strana má zájem vytvářet bezpečné prostředí. Musíme dát lidem právo podílet se na zajišťování národní bezpečnosti Slovenské republiky, a to i vlastní legálně drženou zbraní. Zároveň nesmíme omezovat ani naše myslivce či sportovní střelce," uvedl předseda SNS Andrej Danko.

Slovensko v minulosti podmínky držení zbraní zpřísňovalo. Naposledy předloni země změnila pravidla vlastnictví deaktivovaných zbraní, které byly upraveny například z funkčních pistolí a samopalů. V roce 2011 zase slovenský parlament v reakci na masakr, při kterém střelec upraveným samopalem usmrtil v Bratislavě sedm lidí, další zranil a pak zbraň obrátil proti sobě, zavedl změnou zákona například povinné psychologické posudky pro žadatele o zbrojní průkaz.

Loni slovenská sněmovna odmítla návrh krajně pravicové LSNS, aby lidé mohli používat dlouhé střelné zbraně, jako například brokovnice a malorážky, také na ochranu života, zdraví a majetku. Nyní lze zmiňované zbraně používat pouze pro sportovní účely nebo při lovectví.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zakázalo prodej chytrých hodinek pro děti. Důvod je trochu…

19.11.2017 22:01 Aktualizováno Berlín - Spolková agentura pro sítě (Bundesnetzagentur) zakázala možnost prodeje chytrých hodinek…

Tusk přirovnal současné dění v Polsku k Rusku

19.11.2017 19:18 Varšava/Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk na twitteru tvrdě kritizoval politiku polské…

Británie předloží nové finanční vyrovnání před summitem EU

19.11.2017 15:36 Londýn - Británie chce ještě před prosincovým summitem Evropské unie předložit upravený návrh na…

OBRAZEM: Ve Vídni odstartovaly tradiční vánoční trhy

19.11.2017 13:49 Aktualizováno Vídeň - Radniční náměstí v rakouské metropoli rozzářil další ročník tradičních vánočních trhů.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama