Známý herec promluvil: Kolik válek začalo Rusko a kolik Amerika? Musíme zapomenout na Krym a navázat dobré vztahy s Moskvou

Berlín - Známý německý herec Til Schweiger tvrdí, že je na čase odložit krymskou otázku k ledu a obnovit dobré vztahy s Ruskem. Uvedl to v rozhovoru pro německý list Rheinische Post.

Přidejte svůj názor 182 komentářů

Moskevský kreml

Podle Schweigera je na čase ukončil spory a obnovit dobré vztahy mezi Berlínem a Moskvou. „Dobrý vztah s Ruskem je v našem zájmu. Sankce jsou zatím pouze ekonomickým zájmem Spojených států. Myslím, že je dobře, že to někdo konečně řekl,“ uvedl s odkazem na politiku německé Svobodné demokratické strany (FDP).

Souhlasí sice s tím, že Rusko porušilo mezinárodní právo, jedním dechem ale poukazuje na sporné jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Dělá neuvěřitelné věci a všichni i nadále mluví o důležitosti vztahů se Spojenými státy. Pojďme opět dělat reálnou politiku s Ruskem. Je to v našem zájmu. Ruská mentalita je mnohem blíže než americká,“ tvrdí.

Připomíná, že on sám žil ve Spojených státech sedm let. „Vím, co říkám. Ve Spojených státech je to jen samá show a povrchnost. Po sedmi letech jsem měl dvě americké přátele, z nichž jeden byl ve skutečnosti Brit. Kulturní dějiny, otázky loajality a přátelství jsou v Rusku hluboce zakořeněny,“ myslí si herec.

„Kolik válek začalo Rusko po druhé světové válce a kolik Amerika? Kdo má více vojenských základen? Kdo je tady světový tyran? Nikdo nevyzval k uvalení sankcí kvůli invazi USA do Iráku a destabilizaci celého Středního Východu,“ dodal s tím, že Německo teď nese následky tohoto chování.

Til Schweiger se v roce 2016 objevil například v německém filmu Tschiller: Off Duty, který údajně v pozitivním světle zobrazoval ruské tajné agenty. Tvrdí to ukrajinské úřady, které snímek zakázaly. Podle ukrajinského práva jsou zakázány filmy, které zobrazují pozitivní pohled na jakoukoli pobočku ruské vlády. Přísný zákon je reakcí na ruskou anexi k Krymu a podporu Moskvy separatistům na Ukrajině.

Vstupte do diskuze (182)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron chce zpřísnit imigrační zákony, návrh může vyvolat ostré spory

21.02.2018 15:39 Aktualizováno Paříž - Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona dnes navrhla zpřísnění imigračních zákonů.…

Slovensko prozatím nezmírní tresty za malé množství drog

21.02.2018 14:26 Bratislava - Slovensko prozatím nezmírní tresty za přechovávání malého množství drog, což je v…

Kanibalismus v Evropě: Afričané na předměstí Paříže napadli muže a snědli…

21.02.2018 13:47 Paříž – Na pařížském předměstí Clichy-sous-Bois byli zatčeni tři muži, kteří napadli muže, kousali…

Německo čeká návrat bojovníků IS, "úřad pro deradikalizaci" bude mít…

21.02.2018 13:45 Berlín - Z Německa do konfliktních oblastí Sýrie a Iráku v posledních letech zamířilo odhadem kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama