Migranti v Evropě prožívají kulturní šok. Švédsko chce proti sexuálním útokům bojovat příručkou

Stockholm - Švédské ministerstvo pro mládež a občanské záležitosti oznámilo, že zahájilo nový program související s bojem proti sexuálním útokům, které jsou spojovány především s nově příchozími migranty. Úřady proto vydaly „sexuálního průvodce", který jim má představit základy sexuální výchovy a ukázat, že ženy mohou na jejich návrhy říci ne.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Sexuální obtěžování

Příručka s názvem „Youmo v praxi“ má pomoci napravit nedostatek znalostí o právech týkajících se lidského těla, vysvětlit jiný pohled na práva a povinnosti jedince a překonat obtíže spojené s mluvením o sexu.

„Příručka je určena k tomu, aby pomohla dospělým, kteří pracují s nově příchozími mladými migranty. Poskytuje návod, jak mluvit o otázkách týkajících se zdraví, sexuality a pohlaví,“ píše švédský server Metro.

„Pozorujeme, že mladí lidé potřebují získat větší znalosti a proto je třeba aby dospělí získali pomoc a návod, jak mluvit o těchto otázkách,“ uvedla Lena Nybergová, generální ředitelka Úřadu pro mládež a občanské záležitosti. Cílem celého projektu je bojovat proti sexuálním útokům.

Nybergová dodala, že situace je obtížná, protože migranti mohou pocházet z velmi odlišných kultur a tak v nové zemi prožívají doslova kulturní šok. Přesto, nebo právě proto, by ale podle ní měli být informováni o zákonech a o tom, co se od nich očekává ve Švédsku. „Jedna z mnoha částí je debatovat s mladými děvčaty a kluky o tom, co mohou a co nemohou dělat," řekla.

Nový průvodce vychází z webové stránky youmo.se, která funguje od dubna tohoto roku a která je provozována tamním Ministerstvem zdravotnictví a sociálních věcí. Stránka je přeložena nejen do angličtiny, ale i do somálštiny nebo arabštiny. 

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Harírí opustil Saúdskou Arábii, přiletěl za Macronem

18.11.2017 09:26 Paříž/Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam…

Je střet s Ruskem nevyhnutelný? Máme informace přímo z centrály NATO

17.11.2017 21:57 Aktualizováno ROZHOVOR – Vzhledem k napjatým vztahům mezi NATO a Ruskem se nezřídka hovoří o druhé studené válce,…

V Anglii se srazil vrtulník s letadlem, několik mrtvých

17.11.2017 21:56 Aktualizováno Londýn - Na jihovýchodě Anglie se dnes ve vzduchu srazila helikoptéra s malým letadlem.

Řecko si dnes připomnělo 44. výročí potlačení vzpoury studentů

17.11.2017 20:58 Atény - Zhruba 20 tisíc lidí se dnes v Řecku zúčastnilo vzpomínkových akcí u příležitosti 44.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama