Migranti v Evropě prožívají kulturní šok. Švédsko chce proti sexuálním útokům bojovat příručkou

Stockholm - Švédské ministerstvo pro mládež a občanské záležitosti oznámilo, že zahájilo nový program související s bojem proti sexuálním útokům, které jsou spojovány především s nově příchozími migranty. Úřady proto vydaly „sexuálního průvodce", který jim má představit základy sexuální výchovy a ukázat, že ženy mohou na jejich návrhy říci ne.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Sexuální obtěžování

Příručka s názvem „Youmo v praxi“ má pomoci napravit nedostatek znalostí o právech týkajících se lidského těla, vysvětlit jiný pohled na práva a povinnosti jedince a překonat obtíže spojené s mluvením o sexu.

„Příručka je určena k tomu, aby pomohla dospělým, kteří pracují s nově příchozími mladými migranty. Poskytuje návod, jak mluvit o otázkách týkajících se zdraví, sexuality a pohlaví,“ píše švédský server Metro.

„Pozorujeme, že mladí lidé potřebují získat větší znalosti a proto je třeba aby dospělí získali pomoc a návod, jak mluvit o těchto otázkách,“ uvedla Lena Nybergová, generální ředitelka Úřadu pro mládež a občanské záležitosti. Cílem celého projektu je bojovat proti sexuálním útokům.

Nybergová dodala, že situace je obtížná, protože migranti mohou pocházet z velmi odlišných kultur a tak v nové zemi prožívají doslova kulturní šok. Přesto, nebo právě proto, by ale podle ní měli být informováni o zákonech a o tom, co se od nich očekává ve Švédsku. „Jedna z mnoha částí je debatovat s mladými děvčaty a kluky o tom, co mohou a co nemohou dělat," řekla.

Nový průvodce vychází z webové stránky youmo.se, která funguje od dubna tohoto roku a která je provozována tamním Ministerstvem zdravotnictví a sociálních věcí. Stránka je přeložena nejen do angličtiny, ale i do somálštiny nebo arabštiny. 

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední průzkum před volbami: Merkelová si jde pro jasnou výhru

23.09.2017 22:06 Aktualizováno Berlín - Vítězství unie konzervativních stran CDU/CSU je podle průzkumů den před německými…

V Evropě může vybuchnout obří supervulkán, zabil by přes milion lidí

23.09.2017 22:06 Aktualizováno Řím - Evropě hrozí další přírodní katastrofa. Po zdrcujících vedrech a silných bouřkách nyní reálně…

Brexit je katastrofa, tvrdí britský herec Colin Firth. Dostal italské…

23.09.2017 21:28 Řím - Známý britský herec Colin Firth, jehož manželka je Italka, získal italské občanství. Oznámilo…

Příznivci krajní levice ve Francii protestovali proti reformě zákoníku…

23.09.2017 20:22 Paříž - Desítky tisíc příznivců krajně levicového hnutí Nepodrobená Francie se dnes v Paříži sešly…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama