Grandi v Budapešti pochválil migrační kvóty EU

Budapešť - Vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi dnes při návštěvě Budapešti chválil systém kvót pro přerozdělování uprchlíků mezi členskými státy Evropské unie.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

OSN

"Může to trvat týdny a měsíce, ale žádat o azyl není zločin," citovala komisaře agentura Reuters.

Maďarský premiér Viktor Orbán čelí rostoucí kritice, protože nadále odmítá změnit protipřistěhovaleckou politiku, přestože nejvyšší soudní instance v Evropské unii maďarskou žalobu proti kvótám zamítla.

"Mám dojem, že je tu velice jasný záměr omezit počet lidí přicházejících do Maďarska žádat o ochranu," uvedl Grandi.

Podle komisaře unijní systém přerozdělování uprchlíků podle kvót, zavedený na vrcholu migrační krize v předloňském roce, poskytl příklad pro jiné země na celém světě.

"Bylo to rozhodnutí EU a s tímto rozhodnutím souhlasíme. Byl to velice dobrý příklad sdílení odpovědnosti, který by se mohl používat ve světě. Nucená přesídlení jsou globální jev stejně jako klimatické změny. Můžeme je zvládnout jedině globálními řešeními a solidaritou," prohlásil Grandi.

V Maďarsku navštívil tábor u hranic se Srbskem, kde jsou uprchlíci zadržováni, dokud se jejich žádosti o azyl nevyřídí. Ostnatý drát a tvrdé právní předpisy podle něj podávají špatné poselství, že žádost o azyl je zločin.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranti si stěžují na podmínky v Evropě: Zacházejí s námi jako se zvířaty…

25.09.2017 22:25 Aktualizováno Lesbos - Uprchlíci, kteří se nacházejí v zadržovacím středisku na řeckém ostrově Lesbos, se…

Co bude s muslimy? Rakouští lídři v předvolebním klání otevřeně kritizují…

25.09.2017 22:25 Aktualizováno Vídeň - Německo není naším jediným sousedním státem, který letos na podzim chystalo volby, podobné…

Španělský prokurátor nevyloučil zatčení katalánského premiéra kvůli…

25.09.2017 20:30 Madrid - Katalánský regionální premiér Carles Puigdemont by mohl být zatčen. Dnes tuto možnost…

Jsem velmi pyšný muslim.Starosta Londýna poslal Trumpovi hodně ostrý vzkaz

25.09.2017 19:38 Aktualizováno Londýn – Starosta Londýna Sadiq Khan se pořádně naštval na amerického prezidenta Donalda Trumpa.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama