Počet znásilnění v Bavorsku dramaticky roste. Kolik z nich mají opravdu na svědomí migranti?

Mnichov - Bavorsko zaznamenalo od roku 2016 výrazný nárůst počtu znásilnění, od ledna do července letošního roku bylo hlášeno 685 případů, což představuje nárůst o 48 procent. Dramaticky také vzrostl počet znásilnění, kterých se dopustili migranti, píše německý Bild.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Počet znásilnění se v německém Bavorsku zvýšil o 48 procent a počet znásilnění, kterých se dopustili imigranti, vzrostl dokonce o 90,9 procent – z 66 na nynějších 126 případů, píše německý list.

Migranti tak mají podle statistik na svědomí asi každé páté znásilnění. „18,4 procent všech znásilnění spáchaných v Bavorsku se dopustili přistěhovalci. Ale to také znamená, že za 81,6 procent případů byli zodpovědní Němci,“ poznamenává Bild.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, člen Křesťansko-sociální unie (CSU) a koaliční partner Křesťansko-demokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové, uvedl, že důvody pro zvýšení počtu případů nejsou jasné. Podle jeho slov je zapotřebí věnovat více pozornosti podrobné analýze statistik. Zároveň slíbil, že „bude bojovat proti sexuálním trestným činům ještě konkrétněji, dokonce i v azylových zařízeních".

Deník také připomíná dva nedávné případy, o kterých informovala bavorská média – v obou případech byly ženy znásilněny na veřejných prostranstvích. První obětí byla osmadvacetiletá žena, která byla zavlečena do jednoho z mnichovských parků, kde ji neznámý pachatel znásilnil. Druhý případ se objevil počátkem tohoto týdne, kdy byla mladá žena znásilněna, když běhala u jezera Simssee u Rosenheimu. V souvislosti s útokem policie zadržela 34letého neúspěšného žadatele o azyl z Nigérie.

Hermann proto také vyzval k „účinnému omezení přistěhovalectví a následnému vyhoštění odmítnutých žadatelů o azyl", což je politika, kterou zastává také vůdce CSU Horst Seehofer. Ten opakovaně požadoval omezení počtu žadatelů o azyl, kteří do země přijíždějí. Seehoferův nápad Merkelová opakovaně odmítla.

Bavorský ministr vnitra také oznámil, že při nadcházejícím Oktoberfestu bude v ulicích nasazeno více policistů a že bude posílen i dohled prostřednictvím kamer. Dodal také, že celkově se počet trestných činů v Bavorsku v prvním pololetí snížil. 

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syrský uprchlík se podílel na únosu pracovníka OSN, německý soud jej…

20.09.2017 17:52 Stuttgart – Tři a půl roku si má odsedět syrský uprchlík za účast na únosu kanadského pracovníka…

Od čtvrtka začíná platit smlouva CETA, v obchodu mezi EU a Kanadou padnou…

20.09.2017 17:20 Brusel - Rozsáhlá hospodářská a obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Kanadou označovaná jako CETA…

Španělští policisté zabavili asi deset milionů lístků k referendu

20.09.2017 17:13 Madrid – Policie již v Katalánsku zabavila asi 10 milionů hlasovacích lístků, která tamní úřady…

Uprchlíci našli novou trasu: Cestují přes Slovensko, Rakousko posiluje…

20.09.2017 17:06 Aktualizováno Vídeň - Na balkánské trase vznikají nové cesty. Stále více převáděčů se podle rakouského ministra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama