Počet znásilnění v Bavorsku dramaticky roste. Kolik z nich mají opravdu na svědomí migranti?

Mnichov - Bavorsko zaznamenalo od roku 2016 výrazný nárůst počtu znásilnění, od ledna do července letošního roku bylo hlášeno 685 případů, což představuje nárůst o 48 procent. Dramaticky také vzrostl počet znásilnění, kterých se dopustili migranti, píše německý Bild.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Počet znásilnění se v německém Bavorsku zvýšil o 48 procent a počet znásilnění, kterých se dopustili imigranti, vzrostl dokonce o 90,9 procent – z 66 na nynějších 126 případů, píše německý list.

Migranti tak mají podle statistik na svědomí asi každé páté znásilnění. „18,4 procent všech znásilnění spáchaných v Bavorsku se dopustili přistěhovalci. Ale to také znamená, že za 81,6 procent případů byli zodpovědní Němci,“ poznamenává Bild.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, člen Křesťansko-sociální unie (CSU) a koaliční partner Křesťansko-demokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové, uvedl, že důvody pro zvýšení počtu případů nejsou jasné. Podle jeho slov je zapotřebí věnovat více pozornosti podrobné analýze statistik. Zároveň slíbil, že „bude bojovat proti sexuálním trestným činům ještě konkrétněji, dokonce i v azylových zařízeních".

Deník také připomíná dva nedávné případy, o kterých informovala bavorská média – v obou případech byly ženy znásilněny na veřejných prostranstvích. První obětí byla osmadvacetiletá žena, která byla zavlečena do jednoho z mnichovských parků, kde ji neznámý pachatel znásilnil. Druhý případ se objevil počátkem tohoto týdne, kdy byla mladá žena znásilněna, když běhala u jezera Simssee u Rosenheimu. V souvislosti s útokem policie zadržela 34letého neúspěšného žadatele o azyl z Nigérie.

Hermann proto také vyzval k „účinnému omezení přistěhovalectví a následnému vyhoštění odmítnutých žadatelů o azyl", což je politika, kterou zastává také vůdce CSU Horst Seehofer. Ten opakovaně požadoval omezení počtu žadatelů o azyl, kteří do země přijíždějí. Seehoferův nápad Merkelová opakovaně odmítla.

Bavorský ministr vnitra také oznámil, že při nadcházejícím Oktoberfestu bude v ulicích nasazeno více policistů a že bude posílen i dohled prostřednictvím kamer. Dodal také, že celkově se počet trestných činů v Bavorsku v prvním pololetí snížil. 

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude to bolet! Analýza dopadů brexitu varuje EU před katastrofou

21.01.2018 00:01 NÁZOR - Jen kvůli tomu, že jde o klaunskou show, která téměř každý den nabízí nové epizody, nelze…

Uprchlici jsou v šoku: Evropu jsme si představovali úplně jinak. Tohle je…

20.01.2018 22:03 Aktualizováno Novináři amerického deníku The Washington Post (WP) se vydali do řeckého uprchlického tábora Moria.…

Rumunsko se opět bouří, tisíce lidí protestovaly proti reformě justice

20.01.2018 21:56 Bukurešť - Přes 10 tisíc lidí dnes v Rumunsku protestovalo proti novým zákonům, které schválil…

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 21:14 Aktualizováno Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama