Katalánský premiér spustil kampaň pro zakázané referendum

Tarragona (Španělsko) - Stoupenci katalánské nezávislosti v čele s regionálním premiérem Carlesem Puigdemontem dnes večer před 7500 diváky v býčí aréně odstartovali kampaň za odtržení autonomní oblasti v referendu plánovaném na 1. října.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Barcelona, Španělsko

Na mítinku plném zpěvu a tance v katalánské Tarragoně návštěvníci skandovali "Budeme volit!", napsala agentura Reuters. Španělská justice organizátory akce údajně varovala, že si počínají protizákonně.

Člen vedení arény Tarranco, která mítink hostí, však agentuře AFP řekl, že žádné upozornění nepřišlo. Španělská generální prokuratura přitom v průběhu týdne přikázala policii zatýkat osoby, které budou referendum připravovat a nařídila vyšetřování stovek katalánských starostů, kteří nabídli poskytnout pro referendum obecní prostory.

Katalánská vláda zatím stupňujících se vyhrůžek Madridu a rozhodnutí španělského ústavního soudu nedbá. Soud konání referenda zablokoval, dokud řádně nerozhodne, zda plebiscit je či není protiústavní. Nově hlasování podpořil také starosta katalánské metropole Barcelony.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení, vzpoura, nová doba. Světový tisk hodnotí volby v Česku

22.10.2017 15:19 Aktualizováno Praha - Západoevropská média píší dnes o nové éře po českých parlamentních volbách, které změnily…

Rakousko-Uhersko míří doprava, hodnotí polský tisk české volby

22.10.2017 14:36 Varšava - Rakousko-Uhersko kráčí doprava, sociální demokraté jsou v celé Evropě na ústupu, píše v…

V severní Itálii se konají referenda o větší autonomii

22.10.2017 11:40 Milán/Benátky - V severoitalských regionech Benátky a Lombardie hlasují voliči v nezávazných…

Německé noviny tepou Babiše. Píší o skeptickém postoji k EU a migraci

22.10.2017 10:46 Aktualizováno Berlín - Jako euroskeptika a odpůrce uprchlické politiky kancléřky Angely Merkelové charakterizují…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama