Útok v Paříži: Muž s nožem napadl hlídkujícího vojáka, odvolával se na IS

Paříž – Muž ozbrojený nožem napadl v Paříži vojáka, který byl na právě na hlídce. Podle serveru The Independent o tom informovala francouzská ministryně ozbrojených sil.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Francouzská armáda hlídkuje po  teroristických útocích

Voják byl napaden zezadu mužem s nožem v ruce kolem 8:30 na místě, kde se kříží linky metra,  informoval Le Parisien. Muž se také údajně odkazoval se na Islámský stát a Alláha.

Tento incident už byl potvrzen ministryní ozbrojených sil Florence Parlyovou. Ta doplnila, že napadený voják byl členem protiteroristických hlídek. Podle francouzských médií útočník zřejmě nepatří mezi zájmové osoby a nebyl policii znám z minulosti.

Mluvčí policie Johana Primevertová uvedla, že k útoku došlo na stanici Chatelet v centru Paříže. Doprava a přístup k nádraží, kde se setkává několik linek metra a vlaky, byla rychle obnovena.

Incident, při němž nebyl napadený vojákem zraněn, je posledním z několika útoků na vojáky, kteří jsou nasazeni v rámci operace Sentinelle, aby hlídali citlivá místa ve Francii po sérii útoků islamistických militantů. Ti ve Francii v posledních třech letech zabili více než 230 lidí.

Útok přišel ve stejný den, kdy Parlyová oznámila, že ozbrojení vojáci hlídkující ve francouzských ulicích v rámci protiteroristické operace budou mobilnější a jejich pohyb méně předvídatelný. Vojáci budou nadále působit na citlivých místech, jako jsou letiště, nádraží a památky, a dohlížet na bezpečnost během sportovních nebo kulturních akcí. Jejich pohyb v ulicích ale bude nahodilejší.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Grónsko, snící o nezávislosti, dnes volí parlament

24.04.2018 07:58 Nuuk - V Grónsku se dnes uskuteční volby, v nichž se rozhodne o obsazení 31 křesel místního…

Tusk vypovídal v případu letecké katastrofy u Smolensku

23.04.2018 22:04 Aktualizováno Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v…

Brexit: Mayová utrpěla další porážku, tentokrát od Sněmovny lordů

23.04.2018 21:58 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí při řízení odchodu své země z Evropské unie dalšímu…

Ropa z USA teče do Evropy

23.04.2018 20:35 Londýn - Jak snaha Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vybalancovat trh s ropou přináší ovoce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama