Útok v Paříži: Muž s nožem napadl hlídkujícího vojáka, odvolával se na IS

Paříž – Muž ozbrojený nožem napadl v Paříži vojáka, který byl na právě na hlídce. Podle serveru The Independent o tom informovala francouzská ministryně ozbrojených sil.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Francouzská armáda hlídkuje po  teroristických útocích

Voják byl napaden zezadu mužem s nožem v ruce kolem 8:30 na místě, kde se kříží linky metra,  informoval Le Parisien. Muž se také údajně odkazoval se na Islámský stát a Alláha.

Tento incident už byl potvrzen ministryní ozbrojených sil Florence Parlyovou. Ta doplnila, že napadený voják byl členem protiteroristických hlídek. Podle francouzských médií útočník zřejmě nepatří mezi zájmové osoby a nebyl policii znám z minulosti.

Mluvčí policie Johana Primevertová uvedla, že k útoku došlo na stanici Chatelet v centru Paříže. Doprava a přístup k nádraží, kde se setkává několik linek metra a vlaky, byla rychle obnovena.

Incident, při němž nebyl napadený vojákem zraněn, je posledním z několika útoků na vojáky, kteří jsou nasazeni v rámci operace Sentinelle, aby hlídali citlivá místa ve Francii po sérii útoků islamistických militantů. Ti ve Francii v posledních třech letech zabili více než 230 lidí.

Útok přišel ve stejný den, kdy Parlyová oznámila, že ozbrojení vojáci hlídkující ve francouzských ulicích v rámci protiteroristické operace budou mobilnější a jejich pohyb méně předvídatelný. Vojáci budou nadále působit na citlivých místech, jako jsou letiště, nádraží a památky, a dohlížet na bezpečnost během sportovních nebo kulturních akcí. Jejich pohyb v ulicích ale bude nahodilejší.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důkaz o tom, kdo sestřelil let MH17 nad Ukrajinou? Tato fotografie má vše…

23.10.2017 22:20 Aktualizováno Vědecký tým Bellingcat se domnívá, že nová fotografie Buku, zveřejněná ve čtvrtek 19. října…

Šéf Evropské komise Juncker popřál Babišovi štěstí při sestavování…

23.10.2017 21:14 Brusel - Vítězi českých parlamentních voleb dnes pogratuloval také předseda Evropské komise Jean…

Někdo chce z Evropy udělat "smíšený kontinent", ale my jsme "zóna bez…

23.10.2017 20:43 Budapešť – Šéf maďarské vlády Viktor Orbán dnes připomněl protikomunistické povstání v Budapešti v…

Ve Francii vyvolalo pozornost video s Macronovým psem, který močí při…

23.10.2017 19:15 Paříž - Velký zájem ve Francii vyvolal videozáznam, na kterém je pes prezidenta Emmanuela Macrona…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama