Trump zmátl celý svět. Jak je to ve skutečnosti s útočníky z londýnského metra?

Londýn – K teroristickém útoku v Londýně se vyjádřil také americký prezident Donald Trump. Jeho slova, která zveřejnil na twitteru, ale vyvolala spíše otázky. Musela se k nim dokonce vyjádřit i britská policie.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

policie

Trump na twitteru naznačil, že útočník z londýnského metra pro policii nebyl neznámý. „Další útok v Londýně od ztraceného teroristy. Tohle jsou nemocní a dementní lidé, kteří byli v hledáčku Scotland Yardu. Musí být proaktivní!“ napsal šéf Bílého domu.

Naznačuje tedy, že pachatel nebo pachatelé byli předtím známí britským bezpečnostním službám, jak tomu bylo v případě útočníků z Westminsteru, Manchesteru a Londýnského mostu.

Zdroj z britské policie ale serveru The Independent řekl, že to vůbec není pravda. „Nevíme ani, kdo jsou podezřelí, takže je to trochu těžké říct," řekl mluvčí Metropolitní policie. „Je to jenom spekulace," reagoval na slova Trumpa. 

Také britská premiérka Theresa Mayová varovala před spekulacemi ohledně probíhajícího vyšetřování. Mayová řekla, že spekulace o vyšetřování nepomohou nikomu. Na otázku, zda Trump věděl něco, co nevěděly britské úřady, Mayová odpověděla, že nikdy "nikomu nepomohou spekulace o probíhajícím vyšetřování".

Bývalý šéf kanceláře premiérky Nick Timothy poznamenal, že Trumpův komentář byl neužitečný od vůdce spojenecké země, která je zároveň partnerem ve spolupráci zpravodajských služeb.

Americký prezident už také stihl využít teroristický útok v Parsons Green, aby opět požadoval „mnohem větší a tvrdší" zákaz cestování do USA, uvádí The Independent. 

Policie zatím neoznačila podezřelé ani neuvedla, kolik lidí po útoku hledá, ale potvrdila, že do probíhajícího vyšetřování byli zapojeni agenti MI5. Při útoku bylo podle zdravotníků zraněno 22 osob.

Snímky pořízené osobami přímo v metru ukazují malý oheň v plastovém kbelíku uvnitř nákupní tašky, ke kterému vedly dráty. Zdroje BBC a Sky News informovaly, že bomba nebyla úplně odpálena a že mohla být připojena k časovači.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bídné platy, dřina, zastrašování. Británie vyšetřuje stovky případů…

24.10.2017 07:44 Londýn - Britské úřady vyšetřují přes 300 případů moderního otroctví. Zaměstnavatelé například…

Důkaz o tom, kdo sestřelil let MH17 nad Ukrajinou? Tato fotografie má vše…

23.10.2017 22:20 Aktualizováno Vědecký tým Bellingcat se domnívá, že nová fotografie Buku, zveřejněná ve čtvrtek 19. října…

Šéf Evropské komise Juncker popřál Babišovi štěstí při sestavování…

23.10.2017 21:14 Brusel - Vítězi českých parlamentních voleb dnes pogratuloval také předseda Evropské komise Jean…

Někdo chce z Evropy udělat "smíšený kontinent", ale my jsme "zóna bez…

23.10.2017 20:43 Budapešť – Šéf maďarské vlády Viktor Orbán dnes připomněl protikomunistické povstání v Budapešti v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama