Kdo je Sebastian Kurz? Politická superstar je kritická vůči uprchlíkům, chce jim sebrat všechny dávky

Vídeň - Volby se chystají i v Rakousku, kde se volební místnosti otevírají 15. října. Necelý měsíc před hlasováním tak vrcholí politické kampaně a lídři objíždějí města ve snaze získat srdce voličů. Mezi nimi se obzvlášť vyjímá jednatřicetiletý Sebastian Kurz, vysoký a opálený předseda Rakouské lidové strany.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Rakousko

Sebastian Kurz byl do čela zvolen teprve v květnu a už má nakročeno na to stát se nejmladší hlavou státu v Evropské unii. Spolustraníci od něho očekávají skutečné zázraky, má nepopiratelné charizma a slibuje velké změny. Do politiky přitáhl i bývalého dobrodruha, který pokořil severní i jižní pól nebo třeba organizátora slavných vídeňských plesů. Na veřejnosti se mu přezdívá "Wunderwuzzi" neboli ten, kdo chodí po vodě.

Odborná veřejnost Kurze označuje za nejtalentovanější politika Jörge Haidera (80. a 90. léta), má velkou podporu mezi mladými, kteří doufají, že jeho dynamičnost zrenovuje politickou scénu. Je velmi kritický vůči uprchlíkům a dokázal sebrat voliče mnohem pravicovějším stranám. Dlouhodobě posiloval o uzavření Balkánské trasy a plánuje sebrat migrantům dávky včetně těch z Evropské unie.

Otázkou však je, kdo s mladým Sebastianem Kurzem vytvoří koalici, u ostatních stran se oblibě příliš netěší. Na post kancléře je prý příliš nezkušený, rivalové mu dávají za vinu i neupřímnost a bezohlednost. Údajně není Kurz ani příliš originální, kritikové říkají, že jeho politický program je sestaven z nejpopulárnějších nápadů ostatních stran. Voličům to však zjevně nevadí, průzkumy předpovídají Rakouské lidové straně velké vítězství.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 18:33 Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Francie truchlí: Zemřel jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa, bylo mu…

20.01.2018 17:36 Aktualizováno Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u…

Farage byl zapojen do skandálu kolem Trumpa a ovlivňování voleb? Prý…

20.01.2018 17:29 Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se…

Let z Británie na Mauritius měl zpoždění kvůli pilotovi, zřejmě byl opilý

20.01.2018 17:20 Londýn – O pořádný rozruch se postaral pilot letadla společnosti British Airways z londýnského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama