Kdo je Sebastian Kurz? Politická superstar je kritická vůči uprchlíkům, chce jim sebrat všechny dávky

Vídeň - Volby se chystají i v Rakousku, kde se volební místnosti otevírají 15. října. Necelý měsíc před hlasováním tak vrcholí politické kampaně a lídři objíždějí města ve snaze získat srdce voličů. Mezi nimi se obzvlášť vyjímá jednatřicetiletý Sebastian Kurz, vysoký a opálený předseda Rakouské lidové strany.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Rakousko

Sebastian Kurz byl do čela zvolen teprve v květnu a už má nakročeno na to stát se nejmladší hlavou státu v Evropské unii. Spolustraníci od něho očekávají skutečné zázraky, má nepopiratelné charizma a slibuje velké změny. Do politiky přitáhl i bývalého dobrodruha, který pokořil severní i jižní pól nebo třeba organizátora slavných vídeňských plesů. Na veřejnosti se mu přezdívá "Wunderwuzzi" neboli ten, kdo chodí po vodě.

Odborná veřejnost Kurze označuje za nejtalentovanější politika Jörge Haidera (80. a 90. léta), má velkou podporu mezi mladými, kteří doufají, že jeho dynamičnost zrenovuje politickou scénu. Je velmi kritický vůči uprchlíkům a dokázal sebrat voliče mnohem pravicovějším stranám. Dlouhodobě posiloval o uzavření Balkánské trasy a plánuje sebrat migrantům dávky včetně těch z Evropské unie.

Otázkou však je, kdo s mladým Sebastianem Kurzem vytvoří koalici, u ostatních stran se oblibě příliš netěší. Na post kancléře je prý příliš nezkušený, rivalové mu dávají za vinu i neupřímnost a bezohlednost. Údajně není Kurz ani příliš originální, kritikové říkají, že jeho politický program je sestaven z nejpopulárnějších nápadů ostatních stran. Voličům to však zjevně nevadí, průzkumy předpovídají Rakouské lidové straně velké vítězství.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO je pod útokem, varuje prestižní server. Ale úplně jinak, než byste…

27.04.2018 10:20 Brusel - NATO je pod útokem. Ten ale nesměřuje na jeho členské státy, nýbrž spíš na zaměstnance…

Francie a Německo prohlubují vojenskou spolupráci, podepsaly historickou…

27.04.2018 07:20 Berlín - Německo a Francie chtějí Evropu vojensky osamostatnit od Spojených států. Dohodly se proto…

Kriminalita migrantů? Mladí Afričané dělají problémy. Nemají co ztratit,…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Berlín - Studie provedená německou federální policií (BKA) o kriminalitě migrantů zjistila, že…

V Itálii se možná rýsuje vláda, PD bude jednat s Hnutím pěti hvězd

26.04.2018 20:49 Řím - Vedení italské Demokratické strany (PD) bude za týden jednat o možné vládní koalici s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama