Kdo je Sebastian Kurz? Politická superstar je kritická vůči uprchlíkům, chce jim sebrat všechny dávky

Vídeň - Volby se chystají i v Rakousku, kde se volební místnosti otevírají 15. října. Necelý měsíc před hlasováním tak vrcholí politické kampaně a lídři objíždějí města ve snaze získat srdce voličů. Mezi nimi se obzvlášť vyjímá jednatřicetiletý Sebastian Kurz, vysoký a opálený předseda Rakouské lidové strany.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Rakousko

Sebastian Kurz byl do čela zvolen teprve v květnu a už má nakročeno na to stát se nejmladší hlavou státu v Evropské unii. Spolustraníci od něho očekávají skutečné zázraky, má nepopiratelné charizma a slibuje velké změny. Do politiky přitáhl i bývalého dobrodruha, který pokořil severní i jižní pól nebo třeba organizátora slavných vídeňských plesů. Na veřejnosti se mu přezdívá "Wunderwuzzi" neboli ten, kdo chodí po vodě.

Odborná veřejnost Kurze označuje za nejtalentovanější politika Jörge Haidera (80. a 90. léta), má velkou podporu mezi mladými, kteří doufají, že jeho dynamičnost zrenovuje politickou scénu. Je velmi kritický vůči uprchlíkům a dokázal sebrat voliče mnohem pravicovějším stranám. Dlouhodobě posiloval o uzavření Balkánské trasy a plánuje sebrat migrantům dávky včetně těch z Evropské unie.

Otázkou však je, kdo s mladým Sebastianem Kurzem vytvoří koalici, u ostatních stran se oblibě příliš netěší. Na post kancléře je prý příliš nezkušený, rivalové mu dávají za vinu i neupřímnost a bezohlednost. Údajně není Kurz ani příliš originální, kritikové říkají, že jeho politický program je sestaven z nejpopulárnějších nápadů ostatních stran. Voličům to však zjevně nevadí, průzkumy předpovídají Rakouské lidové straně velké vítězství.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důkaz o tom, kdo sestřelil let MH17 nad Ukrajinou? Tato fotografie má vše…

23.10.2017 22:20 Aktualizováno Vědecký tým Bellingcat se domnívá, že nová fotografie Buku, zveřejněná ve čtvrtek 19. října…

Šéf Evropské komise Juncker popřál Babišovi štěstí při sestavování…

23.10.2017 21:14 Brusel - Vítězi českých parlamentních voleb dnes pogratuloval také předseda Evropské komise Jean…

Někdo chce z Evropy udělat "smíšený kontinent", ale my jsme "zóna bez…

23.10.2017 20:43 Budapešť – Šéf maďarské vlády Viktor Orbán dnes připomněl protikomunistické povstání v Budapešti v…

Ve Francii vyvolalo pozornost video s Macronovým psem, který močí při…

23.10.2017 19:15 Paříž - Velký zájem ve Francii vyvolal videozáznam, na kterém je pes prezidenta Emmanuela Macrona…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama