Ať Alláh utopí nepřátele islámu, udeřili jsme na srdce nevěřících. Příznivci IS oslavují výbuch v Londýně i hurikán Irma

Londýn – K pátečnímu útoku v londýnském metru se přihlásil Islámský stát. Jeho stoupenci už útok, který policie označila za teroristický čin, oslavují. Informují o tom britská média i protiteroristické skupiny.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Islámský stát

K výbuchu v metru se přihlásila organizace Islámský stát. Podle ní ho uskutečnil jeden z jejích bojovníků. Úřady však zatím nemají důkaz, že tomu tak skutečně bylo. IS bere za své v podstatě všechny incidenty podobného druhu páchané v posledních letech v Evropě.

Ať už byli útočníci spojeni s džihádisty nebo ne, příznivci Islámského státu incident, při kterém bylo zraněno asi 30 lidí, na sociálních sítích oslavují. „Allahu Akbar!! Naši lvi spáchali hrozivý teror v srdci nevěřících,“ cituje server Express vzkaz z jednoho z účtů na sociálních sítích.

A další tvrdí, že kbelíková bomba byla „zkušební jízda", a dodává, že další, ještě větší, útok je připraven tak, aby pořádně „otřásl Londýnem".

Vzkazů si všímají také další média. „Je to jako BUM! Hlasité BUM!" cituje list The Sun dalšího příznivce IS. Vzkaz byl podle deníku doplněn emotikony ve tvaru srdce. „Prostě teror," uvedl další a přidal usmívajícího se smajlíka.

Skupina SITE Intel, nevládní protiteroristická skupina, v té souvislosti upozornila, že příznivci IS oslavují útok na metro a „jeden poznamenal, že incident ukazuje slabost britské bezpečnosti“.

Útok v metru ale není jediná zpráva, kterou příznivci IS oslavují. Potěšilo je tak řádění hurikánu Irma, který je považován za jeden z největších hurikánů v historii přírodních katastrof a který zasáhl nejen USA, ale také Haiti, Kubu, Bahamy nebo Portoriko. Zabil 84 lidí. „Ať Alláh utopí nepřátele islámu a přiměje je, aby klekli na kolena a zmlkli,“ napsal jeden z džihádistů.

Jiná osoba zveřejnila satelitní snímek bouře a napsala, že se modlí, „aby je Bůh zničil, otřásl jimi a omezil jejich moc, aby tak uzdravil srdce muslimů bombardovaných v Mosulu, Rakce a jinde!"

Není to poprvé, co sympatizanti Islámského státu oslavovali terorismus na Západě. Podoně reagovali například na červnový útok v Londýně, ale i nedávné řádění teroristů v Barceloně, při kterém zemřelo 13 lidí.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie truchlí: Zemřel jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa, bylo mu…

20.01.2018 17:36 Aktualizováno Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u…

Farage byl zapojen do skandálu kolem Trumpa a ovlivňování voleb? Prý…

20.01.2018 17:29 Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se…

Let z Británie na Mauritius měl zpoždění kvůli pilotovi, zřejmě byl opilý

20.01.2018 17:20 Londýn – O pořádný rozruch se postaral pilot letadla společnosti British Airways z londýnského…

Irská Sinn Féin po 35 letech mění vedení, v čele strany bude žena

20.01.2018 13:35 Belfast - Mary Lou McDonaldová bude novou předsedkyní irské republikánské strany Sinn Féin. Straně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama