Uprchlíci našli novou trasu: Cestují přes Slovensko, Rakousko posiluje kontroly v pohraničí

Vídeň - Na balkánské trase vznikají nové cesty. Stále více převáděčů se podle rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila pokouší dostat uprchlíky přes Slovensko dále na sever Evropy. Policie a armáda nyní začaly provádět skryté kontroly v rakousko-slovenském pohraničí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

"Podle našich poznatků vznikají v poslední době na Balkáně nové převáděčské trasy poté, co Maďarsko a Makedonie výrazně zpřísnily ochranu vnějších hranic EU," řekl rakouský ministr.

"Pozorujeme, že mnoho uprchlíků, kteří dnes přicházejí například z Řecka a Srbska, se pokouší přesouvat po slovenské trase dále na sever. Volí cestu přes Rumunsko nebo Bulharsko," popsal situaci Doskozil.

Balkánská trasa jako taková je podle něj nadále prostupná a oblíbená. Letos se do Rakouska dostalo zhruba 8000 ze zhruba 12.000 žadatelů o azyl právě přes Balkán.

Doskozil v rozhovoru pro německý deník Die Welt vyjádřil naději, že i země jako Polsko a Maďarsko budou uprchlíky přebírat.  Jako jedno z nutných opatření Doskozil jmenoval zřizování center pro přijímání uprchlíků v Africe (hotspotů), v nichž by se rozhodovalo o migrantech, kteří by mířili do EU. Podle Doskozila však nyní nelze tato centra budovat v Libyi, jak se zvažovalo, kvůli tamní nestabilní situaci. "Ale Mali nebo Niger by byly vhodnými místy," domnívá se Doskozil.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Ve Vídni odstartovaly tradiční vánoční trhy

19.11.2017 02:32 Vídeň - Radniční náměstí v rakouské metropoli rozzářil další ročník tradičních vánočních trhů.…

Česko má ohromný problém. A není jim jen Zeman, píší v zahraničí

18.11.2017 21:54 Aktualizováno Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že…

V Německu se nadále živě diskutuje o nové vládě

18.11.2017 20:15 Aktualizováno Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou…

Nad Finskem proletěl meteor, vědci hledají meteority

18.11.2017 19:02 Helsinky/Praha - Kamera v Laponsku zachytila ve čtvrtek večer v této nejsevernější části Finska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama