Uprchlíci našli novou trasu: Cestují přes Slovensko, Rakousko posiluje kontroly v pohraničí

Vídeň - Na balkánské trase vznikají nové cesty. Stále více převáděčů se podle rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila pokouší dostat uprchlíky přes Slovensko dále na sever Evropy. Policie a armáda nyní začaly provádět skryté kontroly v rakousko-slovenském pohraničí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

"Podle našich poznatků vznikají v poslední době na Balkáně nové převáděčské trasy poté, co Maďarsko a Makedonie výrazně zpřísnily ochranu vnějších hranic EU," řekl rakouský ministr.

"Pozorujeme, že mnoho uprchlíků, kteří dnes přicházejí například z Řecka a Srbska, se pokouší přesouvat po slovenské trase dále na sever. Volí cestu přes Rumunsko nebo Bulharsko," popsal situaci Doskozil.

Balkánská trasa jako taková je podle něj nadále prostupná a oblíbená. Letos se do Rakouska dostalo zhruba 8000 ze zhruba 12.000 žadatelů o azyl právě přes Balkán.

Doskozil v rozhovoru pro německý deník Die Welt vyjádřil naději, že i země jako Polsko a Maďarsko budou uprchlíky přebírat.  Jako jedno z nutných opatření Doskozil jmenoval zřizování center pro přijímání uprchlíků v Africe (hotspotů), v nichž by se rozhodovalo o migrantech, kteří by mířili do EU. Podle Doskozila však nyní nelze tato centra budovat v Libyi, jak se zvažovalo, kvůli tamní nestabilní situaci. "Ale Mali nebo Niger by byly vhodnými místy," domnívá se Doskozil.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko pošle vojáky do Pobaltí, vláda návrh schválila

25.04.2018 13:27 Bratislava - Slovenská vláda dnes schválila návrh na vyslání přibližně 150 vojáků do Lotyšska.…

Babiš žaluje slovenský list Nový Čas, žádá milion eur

25.04.2018 12:32 Aktualizováno Bratislava - Český premiér Andrej Babiš podal žalobu na vydavatele nejčtenějšího slovenského listu…

V grónských volbách zvítězila strana premiéra. Ostrov pokukuje po…

25.04.2018 11:48 Kodaň - Grónská vládní sociálnědemokratická Pokroková strana (Siumut) premiéra Kima Kielsena…

Odpůrci migrantů spustili další velkou akci na hranicích. Běženci se ani…

25.04.2018 10:29 Paříž - Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb oznámil, že navýší počet příslušníků pohraniční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama