Policie zlikvidovala další nelegální tábor. Prchající migranti zablokovali dopravu

Dunkerk – Francouzská policie dál pokračuje v zásazích proti migrantům, kteří si v zemi staví provizorní tábory. Více než 500 migrantů bylo evakuováno z předměstí severofrancouzského města Dunkerk.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Francouzská policie

Mnoho migrantů v tomto táboře skončilo poté, co podobný provizorní tábor v oblasti v dubnu lehl popelem. Policie uvedla, že nasadila asi 200 důstojníků, kterým se podařilo zadržet téměř 400 migrantů. Ti budou nyní umístěni do několika stálých azylových středisek, uvedl deník L'Express.

Zásah, který trvala zhruba osm hodin, se neobešel bez problémů. Narušena byla doprava na nedaleké dálnici A16, protože někteří migranti se pokoušeli uprchnout před policií. Evakuace navazuje na podobnou akcii, kde které došlo ve městě Norrent-Fontes, odkud policie v pondělí vystěhovala dalších 80 migrantů.

Claire Millot z organizace Salam, která pomáhá uprchlíkům, uvedla, že migranti pocházeli z Iráku, Súdánu, Pákistánu a Íránu. Zároveň ale upozornila, že se budou nevyhnutelně vracet. Podmínky v táboře jsou podle ní hrozné, stovky migranti mají k dispozici pouze čtyři vodovodní kohoutky a žádné sanitární zařízení.

Tisíce migrantů žijí na severu Francie, kde se pokoušejí proniknout do nákladních automobilů a následně i na lodě a vlaky směřující přes kanál La Manche do Spojeného království. Mnozí z nich žili v nechvalně známém táboře „Džugle“ v Calais. Francouzské úřady ho však loni srovnaly se zemí a mnoho lidí se rozptýlilo do jiných, menších přístavů, jako je Dunkerk.

Starosta města nedalekého Grande-Synthe Damien Carême varoval, že se v táboře kvůli nedostatku hygienických zařízení a řádné hygieně rozšířily nemoci. „Nemůžeme je tam tak nechat," přiznává Carême a dodává: „Svrab se vrací, vrací se různé nemoci."

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tusk vypovídal v případu letecké katastrofy u Smolensku

23.04.2018 22:04 Aktualizováno Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v…

Brexit: Mayová utrpěla další porážku, tentokrát od Sněmovny lordů

23.04.2018 21:58 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí při řízení odchodu své země z Evropské unie dalšímu…

Ropa z USA teče do Evropy

23.04.2018 20:35 Londýn - Jak snaha Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vybalancovat trh s ropou přináší ovoce…

Vévodkyně Kate porodila. Třetí dítě je chlapec

23.04.2018 19:32 Aktualizováno Londýn - Vévodkyně Kate dnes porodila třetího královského potomka. Chlapec se narodil dnes v 11:01.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama