Tlak na londýnskou policii roste, nebude schopna zvládat teroristické hrozby

Londýn - Šéfka londýnské policie Cressida Dicková dnes prohlásila, že britské policejní složky čelí neudržitelnému tlaku v důsledku narůstajících teroristických hrozeb. Spojené království letos zažilo již pět velkých teroristických útokům, naposledy minulý týden při pumovém atentátu v londýnském metru, při němž bylo zraněno 30 lidí. Dřívější akce teroristů si v Británii vyžádaly celkem 36 mrtvých.

Přidejte svůj názor

Policie Velké Británie

"Bude-li tento rozsah hrozeb dlouhodobě pokračovat, což řada lidí předpovídá, nebude to policie zvládat," varovala Dicková. Podle ní by málokdo dokázal s větším důrazem předcházet budoucím útokům, ale rostoucí hrozba staví policejní velitelství před složité rozhodování, kam síly napřít.

Podle šéfky britské Národní rady policejních velitelů (NPCC) Sary Thorntonové chybějí peníze na posílení terénních policejních hlídek, přestože vláda se zavázala uvolnit na boj s terorismem tři miliardy liber (88 miliard korun). Policejní sbor má o 20.000 lidí méně, než měl v roce 2010, kdy nynější vláda konzervativců přišla k moci.

"Po každém teroristickém útoku mobilizujeme týmy odborníků, ale většina nasazených lidí pochází z běžných policejních okrsků. To je pro policii neúměrná zátěž," uvedla šéfka NPCC.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zraněná Merkelová hledá nové koaliční partnery, nikdo se s ní ale nechce…

23.11.2017 08:48 Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dostala už jednu ránu ve volbách kvůli nízkému výsledku, nyní…

Invaze jelenů. Řidiče na jihu Maďarska zaskočila neobvyklá podívaná +VIDEO

23.11.2017 07:40 Budapešť - Řidiče na jihu Maďarska u chorvatských hranic zaskočilo stádo jelenů. Bylo tak početné,…

AfD šokovala Německo. Chce vracet uprchlíky domů

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu…

Muslimové to v Evropě nebudou mít lehké. Francie zavádí přísné opatření

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Paříž - Hlavní město Francie je známá jako romantická destinace mnoho zahraničních turistů, v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama