Macronovi to nestačí. Británie podle něj musí podmínky brexitu objasnit

Paříž - Británie musí ohledně budoucího odchodu z Evropské unie objasnit budoucí situaci občanů EU, finanční vyrovnání s EU a otázku Irska.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Emmanuel Macron

Řekl to dnes francouzský prezident Emmanuel Macron, který tak reagoval na projev britské premiérky Theresy Mayové ve Florencii. Mayová tam hovořila o nutnosti dvouletého přechodného období po brexitu.

Macron upozornil, že pokud nebude v těchto třech otázkách jasno, nebude možné pokročit ani v jiných tématech. Dodal ale, že zaznamenal ve výrocích Mayové "pokrok" a "signály vůle".

Macron také řekl, že hlavním povolaným k fundované reakci je hlavní vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier. Ten ocenil v návrzích Mayové pozitivní tón.

Francouzský prezident hodlá pohovořit o vlastních vizích budoucnosti EU v úterý na pařížské Sorbonně, upozornila agentura AFP.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Země EU slíbily přijmout až 40.000 migrantů z Libye

14.12.2017 22:18 Aktualizováno Brusel - Přesídlení až 40.000 z migrantů momentálně držených v Libyi slíbily umožnit členské země…

Putin zmrazil Poláky: Se smrtí Kaczyńského nemáme nic společného, bombu si…

14.12.2017 22:18 Aktualizováno Moskva - Prezident Vladimir Putin na své dnešní tiskové konferenci, ve které odpovídal na otázky…

Názor států EU na status Jeruzaléma se nemění, potvrdil Tusk

14.12.2017 22:09 Brusel - I poté, co Spojené státy uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele, lídři zemí Evropské…

Země EU se shodly na dalším prodloužení sankcí vůči Rusku

14.12.2017 21:52 Aktualizováno Brusel - V otázce prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku je Evropská unie jednotná. Večer to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama