Jděte k volbám, vyzvali politici. A sami vhazují hlasy

Berlín - K vysoké účasti v dnešních parlamentních volbách vyzvala voliče řada německých politiků včetně prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Německé volby jsou v plném proudu. Kancléřka Angela Merkelová volila v centru Berlína, Martin Schulz hlasoval v domovském Würselenu

Příkladem jim už šlo několik předsedů stran. Svůj hlas odevzdal mimo jiné předseda koaliční sociální demokracie Martin Schulz. Kancléřka Angela Merkelová, jejíž křesťanští demokraté jsou favoritem hlasování, se chystá volit odpoledne.

"Volební právo je občanské právo," uvedl Steinmeier v příspěvku v listu Bild am Sonntag. "Pro mě je v demokracii občanským právem nejvznešenějším. Jděte volit!" vyzval Němce prezident. Kdo nepřijde k volbám, nechá podle něj za sebe o budoucnosti své země rozhodovat jiné. K účasti ve volbách jménem německé vlády na twitteru vyzval také její mluvčí Steffen Seibert.

Už krátce po otevření volebních místností v 8:00 SELČ svůj hlas odevzdali předsedové menších stran, které usilují o vstup do parlamentu, Christian Lindner ze Svobodné demokratické strany (FDP) a Cem Özdemir ze strany Zelených.

Kolem desáté hodiny dopoledne přišel volit v domovském městě Würselen poblíž Cách také předseda sociální demokracie a vyzyvatel kancléřky Merkelové Martin Schulz. Zatímco Schulze na cestě k volební místností doprovázelo slunečné počasí, kancléřka Merkelová, která se chystá volit ve 14:30 SELČ v centru německé metropole, se musí připravit na mlhu a déšť.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Madrid převezme kontrolu na Katalánskem, chce sesadit tamní vládu a…

21.10.2017 15:18 Aktualizováno Madrid - Španělský premiér Mariano Rajoy po mimořádném zasedání ústřední vlády v Madridu oznámil,…

Muž zaútočil v Mnichově nožem, zranil nejméně 6 lidí

21.10.2017 12:57 Aktualizováno Mnichov – Dosud neznámý pachatel ohrožoval dnes ráno hned na pěti místech v Mnichově nožem několik…

Jednání španělské vlády o omezení katalánské autonomie začalo

21.10.2017 11:04 Madrid – Ve španělské metropoli dnes zahájil premiér Mariano Rajoy mimořádné zasedání vlády. Na…

Mohou kulturní faktory ovlivňovat genetiku? Studie ukázala nečekané věci,…

21.10.2017 09:57 Řím – Proč má někdo raději červené, jiný bílé a další zase růžové víno? Mohlo by se zdát, že jde…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama