AfD i přes volební úspěch sužují problémy, mluví se i o rozdělení

Berlín – Alternativa pro Německo má důvody k oslavám, i když se její vzestup nezamlouvá ostatním stranám a židovské německé obci. Na oslavě volebního výsledku protiimigrační AfD je tématem také možná hrozba rozštěpení strany, o které se v posledních dnech spekuluje. Straníci tomu podle listu Der Tagesspiegel chtějí za každou cenu zabránit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

AfD (Alternativa pro Německo)

Rozpol ve straně trvá od minulého roku, kdy oficiální lídři volali po Němcích, aby se přestali trestat za svou nacistickou minulost. V té době straně také klesla volební preference, i když se to převážně přisuzuje povolení uprchlické krize.

Nejasné volební průzkumy, které někdy straně předpovídaly úspěch, jindy zase skončila těsně na hranici před Parlamentem, byly předmětem stranické kritiky a vnímány jako chabé vedení předsedů Frauke Petryové a Jörge Meuthena.

Hlavní tématem rozepře je příliš pravicové zaměření, které si jednotlivé frakce představují jinak. Nacistická minulost se tak zdá být stále nevyřešená a ani volební úspěch stranu neucelilo. V případě rozštěpení nemá strana žádné důvody k oslavám, hodně by jí to ublížilo a ztratila by také výsostné postavení v opozici.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zraněná Merkelová hledá nové koaliční partnery, nikdo se s ní ale nechce…

23.11.2017 08:48 Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dostala už jednu ránu ve volbách kvůli nízkému výsledku, nyní…

Invaze jelenů. Řidiče na jihu Maďarska zaskočila neobvyklá podívaná +VIDEO

23.11.2017 07:40 Budapešť - Řidiče na jihu Maďarska u chorvatských hranic zaskočilo stádo jelenů. Bylo tak početné,…

AfD šokovala Německo. Chce vracet uprchlíky domů

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu…

Muslimové to v Evropě nebudou mít lehké. Francie zavádí přísné opatření

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Paříž - Hlavní město Francie je známá jako romantická destinace mnoho zahraničních turistů, v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama