Italští policisté osvobodili dívku z otroctví. Vlastní otec ji nabízel za 15 tisíc eur

Florencie - Další otřesný případ se odehrál ve městě Florencie, kde otec věznil svou dceru ve sklepě přes čtyři roky. Italští policisté osvobodili dnes již 17 letou dívku z domu, kde musela snášet kruté zacházení vlastním otcem. Ten měl v plánu ji prodat za 15 tisíc eur (390 tisíc korun) cizímu muži ve Francii a k předání mělo dojít již tento měsíc.

Přidejte svůj názor

Otroci, ilustrační foto

Údajně se mělo jednat o domluvený sňatek, přičemž zájemce již předem zaplatil 4 tisíce eur. Muži si obchod domluvili před čtyřmi lety a ve smlouvě stálo i to, že dívka bude mít stejnou fyzickou podobu jako ve 13 letech, zůstane pannou a naučí se všechny práce v domácnosti.

Otec přísně kontroloval všechny pohyby a aktivity své dcery a držel ji zavřenou v rodinném sklepě. K dispozici neměla žádné peníze ani sim kartu, její telefon podléhal kontrolám. Ven směla vycházet jen příležitostně a jedině za doprovodu jiného mužského rodinného příslušníka.

Dívka, jejíž jméno nebylo uvedeno, však směla hrát na telefonu jednu offline hru. Pomocí veřejných wifi signálů se jí podařilo poslat zprávy s prosbou o pomoc na herní chat, kde si žádosti všiml jiný uživatel. Ten také zalarmoval policii, která sice věděla jméno poškozené, ale její lokalitu se podařilo zjistit až po více než roce.

Policie uvedla, že muž se choval, jako kdyby dcera byla jeho majetkem a mohl si s ní dělat, co chce. Děvětačtyřiceti letý muž srbského původu byl zatčen a policie zahájila pátrání po francouzském kupci i vyšetřování o tom, kdo všechno z rodiny byl do nelegálního obchodu a moderního otrokářství zapleten.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Madrid převezme kontrolu na Katalánskem, chce sesadit tamní vládu a…

21.10.2017 15:18 Aktualizováno Madrid - Španělský premiér Mariano Rajoy po mimořádném zasedání ústřední vlády v Madridu oznámil,…

Muž zaútočil v Mnichově nožem, zranil nejméně 6 lidí

21.10.2017 12:57 Aktualizováno Mnichov – Dosud neznámý pachatel ohrožoval dnes ráno hned na pěti místech v Mnichově nožem několik…

Jednání španělské vlády o omezení katalánské autonomie začalo

21.10.2017 11:04 Madrid – Ve španělské metropoli dnes zahájil premiér Mariano Rajoy mimořádné zasedání vlády. Na…

Mohou kulturní faktory ovlivňovat genetiku? Studie ukázala nečekané věci,…

21.10.2017 09:57 Řím – Proč má někdo raději červené, jiný bílé a další zase růžové víno? Mohlo by se zdát, že jde…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama