Italští policisté osvobodili dívku z otroctví. Vlastní otec ji nabízel za 15 tisíc eur

Florencie - Další otřesný případ se odehrál ve městě Florencie, kde otec věznil svou dceru ve sklepě přes čtyři roky. Italští policisté osvobodili dnes již 17 letou dívku z domu, kde musela snášet kruté zacházení vlastním otcem. Ten měl v plánu ji prodat za 15 tisíc eur (390 tisíc korun) cizímu muži ve Francii a k předání mělo dojít již tento měsíc.

Přidejte svůj názor

Otroci, ilustrační foto

Údajně se mělo jednat o domluvený sňatek, přičemž zájemce již předem zaplatil 4 tisíce eur. Muži si obchod domluvili před čtyřmi lety a ve smlouvě stálo i to, že dívka bude mít stejnou fyzickou podobu jako ve 13 letech, zůstane pannou a naučí se všechny práce v domácnosti.

Otec přísně kontroloval všechny pohyby a aktivity své dcery a držel ji zavřenou v rodinném sklepě. K dispozici neměla žádné peníze ani sim kartu, její telefon podléhal kontrolám. Ven směla vycházet jen příležitostně a jedině za doprovodu jiného mužského rodinného příslušníka.

Dívka, jejíž jméno nebylo uvedeno, však směla hrát na telefonu jednu offline hru. Pomocí veřejných wifi signálů se jí podařilo poslat zprávy s prosbou o pomoc na herní chat, kde si žádosti všiml jiný uživatel. Ten také zalarmoval policii, která sice věděla jméno poškozené, ale její lokalitu se podařilo zjistit až po více než roce.

Policie uvedla, že muž se choval, jako kdyby dcera byla jeho majetkem a mohl si s ní dělat, co chce. Děvětačtyřiceti letý muž srbského původu byl zatčen a policie zahájila pátrání po francouzském kupci i vyšetřování o tom, kdo všechno z rodiny byl do nelegálního obchodu a moderního otrokářství zapleten.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá SPD přijala fenku, referendum ale neovlivní

20.02.2018 14:03 Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) do svých řad v únoru přijala i psa. Referendum o tom,…

Švédsko udělilo občanství Íránci, který byl odsouzen k trestu smrti

20.02.2018 10:53 Teherán - Švédsko udělilo občanství íránskému lékaři Ahmadrezovi Džalálímu, kterému íránský soud…

Němečtí politici v problémech: mají Merkelová a spol. šanci na přežití?

20.02.2018 10:35 Aktualizováno Berlín – Zdá se, že následující roky budou na německé politické scéně jakékoliv, jen ne nudné.…

Německý soud uložil několikamilionovou pokutu za podvádění u pokladny

20.02.2018 10:08 Mnichov - Mnichovský soud uložil podnikateli pokutu 208.000 eur (téměř 5,3 milionu korun) za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama