Velká Británie se obává mezinárodních hrozeb, testuje svoji protiraketovou obranu

Edinburgh - Velké množství jednotek, stíhaček i námořnictva Velké Británie se sešlo ve Skotsku k vojenskému cvičení, které zabere celý měsíc. Hlavním cílem bude trénink sestřelování mezikontinentálních raket. Spojené království tak reaguje na stupňující napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajka Velké Británie

V minulých týdnech se často mluvilo o neúčinnosti protiraketového deštníku v souvislosti s testy KLDR, kdy režim vypálil přes Japonské ostrovy dvě rakety. Ani jedna z provokací nebyla sestřelená a odborníci se často shodovali v tom, že střely se nedaly zničit. Velká Británie se snaží dokázat opak. Přes 3300 vojáků je teď uprostřed manévrů, které mají ostrovní stát spolehlivě ochránit.

Podle Michaela Fallona z obrany jsou zde vážné domněnky, že KLDR bude brzo mít mezikontinentální rakety, které budou ohrožovat nejen USA, ale i Evropu. "Severní Korea vyvíjí techniku, která narušuje světový mír, a my se musíme bránit," prohlásil Fallon. Cvičení zahrnuje lodě, které se zaměří na vyhledávání hrozeb, jako jsou ponorky, které by mohly nést rakety, mezi stíhačkami zajišťující vzdušnou podporu jsou i některé se systémem Aegis.

Společné cvičení s NATO bylo plánováno již dlouho, ale napjatá situace na Korejském poloostrově jednání urychlilo. Vojenských manévrů ve Skotsku se mimo Spojeného království účastní i USA, Francie, Kanada, Itálie, Německo, Španělsko a Nizozemí. Vláda Velké Británie nedávno investovala skoro 60 milionů liber do modernizace základen a dalších 16 milionů hodlá utratit na vylepšení radarů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důkaz o tom, kdo sestřelil let MH17 nad Ukrajinou? Tato fotografie má vše…

23.10.2017 22:20 Aktualizováno Vědecký tým Bellingcat se domnívá, že nová fotografie Buku, zveřejněná ve čtvrtek 19. října…

Šéf Evropské komise Juncker popřál Babišovi štěstí při sestavování…

23.10.2017 21:14 Brusel - Vítězi českých parlamentních voleb dnes pogratuloval také předseda Evropské komise Jean…

Někdo chce z Evropy udělat "smíšený kontinent", ale my jsme "zóna bez…

23.10.2017 20:43 Budapešť – Šéf maďarské vlády Viktor Orbán dnes připomněl protikomunistické povstání v Budapešti v…

Ve Francii vyvolalo pozornost video s Macronovým psem, který močí při…

23.10.2017 19:15 Paříž - Velký zájem ve Francii vyvolal videozáznam, na kterém je pes prezidenta Emmanuela Macrona…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama