Velká Británie se obává mezinárodních hrozeb, testuje svoji protiraketovou obranu

Edinburgh - Velké množství jednotek, stíhaček i námořnictva Velké Británie se sešlo ve Skotsku k vojenskému cvičení, které zabere celý měsíc. Hlavním cílem bude trénink sestřelování mezikontinentálních raket. Spojené království tak reaguje na stupňující napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajka Velké Británie

V minulých týdnech se často mluvilo o neúčinnosti protiraketového deštníku v souvislosti s testy KLDR, kdy režim vypálil přes Japonské ostrovy dvě rakety. Ani jedna z provokací nebyla sestřelená a odborníci se často shodovali v tom, že střely se nedaly zničit. Velká Británie se snaží dokázat opak. Přes 3300 vojáků je teď uprostřed manévrů, které mají ostrovní stát spolehlivě ochránit.

Podle Michaela Fallona z obrany jsou zde vážné domněnky, že KLDR bude brzo mít mezikontinentální rakety, které budou ohrožovat nejen USA, ale i Evropu. "Severní Korea vyvíjí techniku, která narušuje světový mír, a my se musíme bránit," prohlásil Fallon. Cvičení zahrnuje lodě, které se zaměří na vyhledávání hrozeb, jako jsou ponorky, které by mohly nést rakety, mezi stíhačkami zajišťující vzdušnou podporu jsou i některé se systémem Aegis.

Společné cvičení s NATO bylo plánováno již dlouho, ale napjatá situace na Korejském poloostrově jednání urychlilo. Vojenských manévrů ve Skotsku se mimo Spojeného království účastní i USA, Francie, Kanada, Itálie, Německo, Španělsko a Nizozemí. Vláda Velké Británie nedávno investovala skoro 60 milionů liber do modernizace základen a dalších 16 milionů hodlá utratit na vylepšení radarů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecká vláda chce jednat o urovnání pře s Makedonií

22.01.2018 18:39 Atény/Skopje - Řecká vláda hodlá přes protesty dál jednat s Makedonií o vyřešení dlouholetého sporu…

EU je znepokojena vojenskou operací Turecka

22.01.2018 18:24 Brusel - Vážně znepokojena je z vojenské operace Turecka v okolí severosyrského Afrínu šéfka unijní…

Belgie snížila stupeň ohrožení terorismem na druhý

22.01.2018 17:57 Brusel - Belgie dnes snížila stupeň ohrožení teroristickým útokem, a to z třetího na druhý, který…

Šéfovi UKIP zavařila rasistická milenka, vedení strany se rozpadá

22.01.2018 17:05 Aktualizováno Londýn - Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) dál řeší aféru rasistických výroků, které…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama