Masakr v Německu: Sedmnáctiletý Tim Kretschmer byl zjevně frustrovaný

Německo se pomalu začíná vzpamatovávat ze středeční tragédie – největšího školního masakru v historii země. Sedmnáctiletý Tim Kretschmer, který v Bádensku-Württembersku postřílel 15 lidí a nakonec zabil sám sebe, byl podle výpovědí svědků "očividně frustrovaný", uvedl server SpiegelOnline.

Přidejte svůj názor

371

"Nenápadný, ale očividně frustrovaný mladík," popsali sedmnáctiletého pachatele lidé, kteří jej znali. Kretschmer spustil krvavou řež v Albertvillské střední škole ve městě Winnenden vzdáleného asi dvacet kilometrů východně od Stuttgartu kolem půl desáté hodiny ranní.

Jen o pár minut později obdržela policie tísňový hovor, ve kterém svědek popsal, co ve škole probíhá, a že pachatel má na sobě černou uniformu německého Bundeswehru.

Zanedlouho poté do školního areálu dorazili policisté, kterým se naskytl děsivý pohled. Na místě činu po sobě Kretschmer zanechal osm mrtvých žáků školy, jejichž věk se pohyboval mezi 14 a 15 lety, a tři učitelky. Jak uvedl server SpiegelOnline, další žačka podlehla těžkým zraněním po převozu do nemocnice.

Sedmnáctiletý Kretschmer se dal ihned poté, co svou "práci" v Albertvillské škole dokončil, na útěk. Při něm u vedlejší psychiatrické kliniky zastřelil náhodného kolemjdoucího. Následně se zbraní v ruce donutil řidiče jednoho z okolních automobilů, aby jej dovezl do 40 kilometrů vzdáleného Wendlingenu.

Majitel vozu měl štěstí v neštěstí, protože jej po příjezdu do města Kretschmer propustil. V další jízdě pak pokračoval sám až před obchod s automobilovými díly, kde jej zastavily policejní zátarasy.

Při následné přestřelce Kretschmer zastřelil ještě dva náhodné kolemjdoucí. Teprve poté se policistům podařilo jej "finální kulkou" zastavit.

Svůj čin pravděpodobně spáchal střelnou zbraní typu Beretta, kterou vzal z legálně drženého arzenálu svého otce. Celkem se bilance jeho vražedného běsnění vyšplhala na 16 obětí na životech. Dva policisté, několik náhodných kolemjdoucích a žáků k tomu utrpělo vážná zranění.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italští policisté osvobodili dívku z otroctví. Vlastní otec ji nabízel za…

25.09.2017 13:10 Florencie - Další otřesný případ se odehrál ve městě Florencie, kde otec věznil svou dceru ve…

Slovenští policisté testují novou metodu srovnání pachových stop

25.09.2017 11:50 Bratislava - Na Slovensku se testuje nová metoda srovnávání pachových stop, která může pomoci při…

Rozbroje v AfD gradují: Petryová svým prohlášením zaskočila kolegy a…

25.09.2017 11:48 Aktualizováno Berlín - Předsedkyně Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová dnes uvedla, že nebude součástí…

Brusel k úspěchu AfD zatím mlčí. SPD bude v opozici bojovat za demokracii,…

25.09.2017 11:10 Berlín/Brusel - Německá sociální demokracie (SPD) bude podle svého předsedy Martina Schulze silnou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama