Masakr v Německu: Sedmnáctiletý Tim Kretschmer byl zjevně frustrovaný

Německo se pomalu začíná vzpamatovávat ze středeční tragédie – největšího školního masakru v historii země. Sedmnáctiletý Tim Kretschmer, který v Bádensku-Württembersku postřílel 15 lidí a nakonec zabil sám sebe, byl podle výpovědí svědků "očividně frustrovaný", uvedl server SpiegelOnline.

Přidejte svůj názor

371

"Nenápadný, ale očividně frustrovaný mladík," popsali sedmnáctiletého pachatele lidé, kteří jej znali. Kretschmer spustil krvavou řež v Albertvillské střední škole ve městě Winnenden vzdáleného asi dvacet kilometrů východně od Stuttgartu kolem půl desáté hodiny ranní.

Jen o pár minut později obdržela policie tísňový hovor, ve kterém svědek popsal, co ve škole probíhá, a že pachatel má na sobě černou uniformu německého Bundeswehru.

Zanedlouho poté do školního areálu dorazili policisté, kterým se naskytl děsivý pohled. Na místě činu po sobě Kretschmer zanechal osm mrtvých žáků školy, jejichž věk se pohyboval mezi 14 a 15 lety, a tři učitelky. Jak uvedl server SpiegelOnline, další žačka podlehla těžkým zraněním po převozu do nemocnice.

Sedmnáctiletý Kretschmer se dal ihned poté, co svou "práci" v Albertvillské škole dokončil, na útěk. Při něm u vedlejší psychiatrické kliniky zastřelil náhodného kolemjdoucího. Následně se zbraní v ruce donutil řidiče jednoho z okolních automobilů, aby jej dovezl do 40 kilometrů vzdáleného Wendlingenu.

Majitel vozu měl štěstí v neštěstí, protože jej po příjezdu do města Kretschmer propustil. V další jízdě pak pokračoval sám až před obchod s automobilovými díly, kde jej zastavily policejní zátarasy.

Při následné přestřelce Kretschmer zastřelil ještě dva náhodné kolemjdoucí. Teprve poté se policistům podařilo jej "finální kulkou" zastavit.

Svůj čin pravděpodobně spáchal střelnou zbraní typu Beretta, kterou vzal z legálně drženého arzenálu svého otce. Celkem se bilance jeho vražedného běsnění vyšplhala na 16 obětí na životech. Dva policisté, několik náhodných kolemjdoucích a žáků k tomu utrpělo vážná zranění.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký přešlap Mayové? Po zveřejnění programů se náskok britských…

22.05.2017 19:05 Londýn - V Británii se budou 8. června konat předčasné volby. Podle průzkumů se náskok…

Euro je kvůli politice ECB "příliš slabé", stěžuje si Merkelová

22.05.2017 18:07 Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová se domnívá, že euro je „příliš slabé“. To je podle ní…

Berlín zřídí vyšetřovací komisi k útoku na vánoční trhy, prověří i možné…

22.05.2017 17:46 Berlín – Prosincovým teroristickým útokem na vánoční trh v německé metropoli se bude zabývat…

Čína chce prosadit komunismus v Německu? Socha Marxe budí vášně

22.05.2017 16:32 Peking/Trevír - V Číně se čile debatuje nad tím, proč vlastně největší komunistická země světa…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama