Polští a čeští věřící se dnes modlí za spásu světa

Varšava/Ostrava - Stovky věřících dnes zamířily ke kostelíku svaté Anny v příhraničních Chalupkách nedaleko Bohumína na Karvinsku. Podobně jako polští věřící, kteří se scházejí v kostelích podél hranice Polska, se chtějí modlit za spásu vlasti a světa.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Náboženství, ilustrační fotografie

Věřící, které ČTK oslovila, shodně odmítli, že by akce měla jakoukoliv spojitost s bojem proti islamizaci Evropy, jak uvedla agentura AFP.

Kostel svaté Anny byl při dopolední mši zaplněn do posledního místa, mnozí lidé tak museli využít i skládací stoličky, které si s sebou řada věřících přinesla. Modlit se přišli lidé všech věkových generací, někteří s polskými vlajkami nebo s šátky s motivem akce, kterým je růženec okolo Polska.

Mnohé na místo přivážely autobusy a řada jich vážila do kostela na hranici i několik set kilometrů dlouhou cestu. Byl mezi nimi i manželský pár, který kvůli společné modlitbě ujel téměř 300 kilometrů až z města Tomaszów Mazowiecki nedalo Lodže. "Je to modlitba za mír v Polsku i na celém světě, absolutně to není proti islámu. Myslím si, že je to jenom taková propaganda, pokud tak někdo mluví, není pravda. Není pravda, že je to proti jakémukoliv náboženství," řekl ČTK jeden z manželů.

Podle něj má naopak akce mít pokojnou podobu a modlitby mají směřovat k míru v Polsku i ve světě. Stejně hovořila i paní Eva, která se domnívá, že podobné akce jsou potřeba, ale rovněž odmítla jakoukoliv spojitost s bojem proti islamizaci. "Neslyšela jsem nic o tom, že by to tak mělo být."

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zraněná Merkelová hledá nové koaliční partnery, nikdo se s ní ale nechce…

23.11.2017 08:48 Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dostala už jednu ránu ve volbách kvůli nízkému výsledku, nyní…

Invaze jelenů. Řidiče na jihu Maďarska zaskočila neobvyklá podívaná +VIDEO

23.11.2017 07:40 Budapešť - Řidiče na jihu Maďarska u chorvatských hranic zaskočilo stádo jelenů. Bylo tak početné,…

AfD šokovala Německo. Chce vracet uprchlíky domů

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu…

Muslimové to v Evropě nebudou mít lehké. Francie zavádí přísné opatření

22.11.2017 21:52 Aktualizováno Paříž - Hlavní město Francie je známá jako romantická destinace mnoho zahraničních turistů, v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama