Muslimové na Západě nejsou v bezpečí? Počet útoků na mešity dramaticky roste. zděšeni jsou i politici

Londýn – Britští muslimové se musejí potýkat se stále větším množstvím útoků na jejich osobu nebo na mešity, které pravidelně navštěvují. Podle poslední statistiky se počet zločinů z nenávisti v letošním roce více než zdvojnásobil. Největší hnací silou antimuslimské nenávisti jsou teroristické útoky.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Muslimové, ilustrační foto

Zločiny z nenávisti zaměřené na mešity ve Velké Británii se mezi lety 2016 a 2017 více než zdvojnásobily, ukázaly nové statistiky. Policisté zaznamenali v období od března do července letošního roku 110 zločinů z nenávisti namířených proti muslimským svatostánkům, což znamená velký nárůst v porovnání se stejným obdobím v roce 2016, kdy jich bylo zaznamenáno 47.

Agentura Press Association uvádí, že většinou jde o rasistické urážky, akty vandalismu v mešitách a vyhrožování bombou, tedy činy, které jsou klasifikovány jako zločiny z nenávisti.

„Rozbitá okna v mešitách, poškozování vozidel zaparkovaných venku a graffiti. To vše bylo zaznamenáno spolu s fyzickými útoky na muslimy na cestě do budov nebo ven z nich. Kromě toho šlo i o dva případy žhářství a dvě stížnosti na slaninu pověšenou na dveřích mešity,“ vyjmenovává The Independent.

Stínová ministryně vnitra Diane Abbottová označila tato čísla za „hluboce znepokojující". „Útoky na všechny náboženské skupiny nebo menšiny jsou ohavné," řekla a dodala: „Tyto protimuslimské útoky musejí všichni slušní lidé odsoudit.“

Fiyaz Mughal, ředitel společnosti Faith Matters, která přispívá ke zvýšení soudržnosti tamní komunity, řekl The Independent, že je důležité přiznat, že hnacím faktorem útoků mešit byl terorismus. Dodal, že společnosti provozující sociální média musí přijmout zodpovědnost za to, že nenávistné útoky se šíří také v online prostředí.

„Pozorujeme nárůst antimuslimského extrémismu a krajně pravicové online aktivity,“ varoval a dodal, že sociální sítě na ně často reagují velmi pomalu a zkostnatěle, takže na útocích také nesou svůj díl odpovědnosti. Na druhé straně si ale podle něj někteří členové muslimské komunity odmítají přiznat, že islámský terorismus je největším faktorem, který motivuje kriminalitu z nenávisti.

„Musíme být upřímní. Nechtějí si přiznat, že terorismus je největším hnacím motorem a namísto toho obviňují média,“ varuje Mughal. „Musíme omezit teroristické útoky, abychom omezili problémy v naší komunitě."

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zaútočil v Mnichově nožem, zranil nejméně 6 lidí

21.10.2017 12:57 Aktualizováno Mnichov – Dosud neznámý pachatel ohrožoval dnes ráno hned na pěti místech v Mnichově nožem několik…

Jednání španělské vlády o omezení katalánské autonomie začalo

21.10.2017 11:04 Madrid – Ve španělské metropoli dnes zahájil premiér Mariano Rajoy mimořádné zasedání vlády. Na…

Mohou kulturní faktory ovlivňovat genetiku? Studie ukázala nečekané věci,…

21.10.2017 09:57 Řím – Proč má někdo raději červené, jiný bílé a další zase růžové víno? Mohlo by se zdát, že jde…

Před spavou nemocí skot ochrání repelent připomínající odér antilop, myslí…

21.10.2017 09:20 Berlín – V boji proti nebezpečné spavé nemoci může pomoci repelent, jehož vůně připomíná odér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama