Zeman se opět ukázal. Vyžeňte ho, nebo ho zabiju, pustil se do novináře

Štrasburk - Prezident Miloš Zeman dokázal včera opět vyvolat pozdvižení. Nejprve svými slovy o Krymu pobouřil Ukrajince, poté se opět pustil do novinářů. Jednomu z kameramanů České televize totiž pohrozil fyzickou likvidací.

Přidejte svůj názor 191 komentářů

Miloš Zeman zahájil na Akademii řemesel Praha školní rok

Záběry, které natočil kameraman České televize, se nejprve objevily ve vysílání pořadu Události. Tam však proběhly bez zvukové stopy, nebylo tudíž možno slyšet, co Zeman říká.

Plnou nahrávku se zvukem zveřejnil až pořad Newsroom ČT24, resp. jeho facebooková stránka. Zde, na záběrech točených ve Štrasburku, Zeman jasně říká: "Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju."

Není to poprvé, co se Zeman tímto způsobem vyjádřil o novinářích. Při letošním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem také prohlásil, že by se novináři měli likvidovat. Je jich prý totiž mnoho. Nepovedený vtip přitom překvapil i samotného Putina.

Zeman ale včera pobouřil více lidí. Ve svém vystoupení před Parlamentním shromážděním Rady Evropy (PSRE) označil protiruské sankce za nefunkční a ruskou anexi ukrajinského Krymu za "fait accompli", tedy za hotovou záležitost; zároveň se zmínil o možnosti ruské kompenzace ve prospěch Ukrajiny.

Jeho výroky pobouřily politiky v Kyjevě a ukrajinská média označila Zemanova slova za "skandální". Český premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že Zeman neměl k projevu o protiruských sankcích a anexi Krymu mandát české vlády a že jeho vyjádření jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou České republiky.

Vstupte do diskuze (191)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poradce Bidena přijel do Prahy. V EU chybí zájem o Východní partnerství,…

11.12.2017 15:59 Praha/Brusel - Michael Carpenter, poradce pro zahraniční politiku bývalého amerického…

Agenti Číny infiltrovali síť LinkedIn, sbírají informace o německých…

11.12.2017 15:47 Aktualizováno Berlín/Peking - Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) upozornil, že Čína užívá falešné účty na…

Merkelová chce rychlé rozhovory o vládě: Svět čeká na schopné Německo

11.12.2017 15:05 Berlín - Jednání o vládě mezi CDU/CSU a SPD začne tuto středu. Sociální demokraté pak v pátek…

NATO má souputníka. Země EU potvrdily vznik "obranné aliance"

11.12.2017 13:45 Brusel - Ministři zahraničí 25 členských zemí Evropské unie dnes potvrdili vznik své stálé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama