Zeman se opět ukázal. Vyžeňte ho, nebo ho zabiju, pustil se do novináře

Štrasburk - Prezident Miloš Zeman dokázal včera opět vyvolat pozdvižení. Nejprve svými slovy o Krymu pobouřil Ukrajince, poté se opět pustil do novinářů. Jednomu z kameramanů České televize totiž pohrozil fyzickou likvidací.

Přidejte svůj názor 191 komentářů

Miloš Zeman zahájil na Akademii řemesel Praha školní rok

Záběry, které natočil kameraman České televize, se nejprve objevily ve vysílání pořadu Události. Tam však proběhly bez zvukové stopy, nebylo tudíž možno slyšet, co Zeman říká.

Plnou nahrávku se zvukem zveřejnil až pořad Newsroom ČT24, resp. jeho facebooková stránka. Zde, na záběrech točených ve Štrasburku, Zeman jasně říká: "Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju."

Není to poprvé, co se Zeman tímto způsobem vyjádřil o novinářích. Při letošním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem také prohlásil, že by se novináři měli likvidovat. Je jich prý totiž mnoho. Nepovedený vtip přitom překvapil i samotného Putina.

Zeman ale včera pobouřil více lidí. Ve svém vystoupení před Parlamentním shromážděním Rady Evropy (PSRE) označil protiruské sankce za nefunkční a ruskou anexi ukrajinského Krymu za "fait accompli", tedy za hotovou záležitost; zároveň se zmínil o možnosti ruské kompenzace ve prospěch Ukrajiny.

Jeho výroky pobouřily politiky v Kyjevě a ukrajinská média označila Zemanova slova za "skandální". Český premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že Zeman neměl k projevu o protiruských sankcích a anexi Krymu mandát české vlády a že jeho vyjádření jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou České republiky.

Vstupte do diskuze (191)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Unijní fondy by měly být podmíněny kooperací v migrační krizi, myslí si…

21.02.2018 22:15 Aktualizováno Brusel - Přístup k penězům z unijních fondů po roce 2020 by měl být podmíněn kromě jiného i…

Kanibalismus v Evropě: Afričané na předměstí Paříže napadli muže a snědli…

21.02.2018 22:11 Aktualizováno Paříž – Na pařížském předměstí Clichy-sous-Bois byli zatčeni tři muži, kteří napadli muže, kousali…

Obřízka se praktikuje i v Evropě? Migrant nechal zmrzačit dceru, aby se…

21.02.2018 21:50 Aktualizováno Londýn – Před britským soudem se musí zpovídat somálský řidič společnosti Uber žijící v Bristolu,…

Brexit se komplikuje? Přechodné období by mohlo být delší, než se čekalo

21.02.2018 21:26 Londýn – Je možné, že přechodné období po odchodu Británie z Evropské unie bude trvat déle, než se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama