Gordon Ramsey promluvil o brexitu: Jsme neuvěřitelně líný národ, migranti pracují víc za méně peněz

Londýn – Brexit z Britů vytřese lenost. Myslí si to známý šéfkuchař Gordon Ramsay. Tvrdí totiž, že „omezení“ přílivu migrantů dá šanci domácímu talentům. Uvedl to pro Radio Times.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Brexit

Šéfkuchař celebrit řekl, že skončí přístup k neomezené nabídce pracovníků z celé Evropské unie (EU). Brexit by tak podle něj mohl posílit restaurační průmysl a vytvořit příležitosti pro britské pracovníky.

„Tato úroveň přílivu nadnárodních pracovníků do naší země určitě potvrzuje, jak líný jsme jako národ - když jsou lidé žijící za mořem připraveni přijít a pracovat dvakrát tak těžce za méně peněz," řekl Ramsay pro Radio Times.

„Pokud nic, bude to velké nakopnutí průmyslu a vrátí to do hry moderní učňovské vzdělávání. Takže nejenže takovou změnu vítám, ale myslím, že to bude znamenat větší zaměření na domácí talenty, což je podle mě velmi důležité,“ vysvětluje šéfkuchař.

Ve svém rozhovoru Ramsay také mluvil o svém kolegovi kuchaři Jamiem Oliverovi, který bojoval za to, aby Británie zůstala v Evropské unii a který tvrdil, že kvůli brexitu musí uzavřít šest svých restaurací.

„To není žádná neúcta, ale my jsme kuchaři, ne politici. Když veřejně pronášíte takové věci a řeknete: 'Odcházím, pokud dojde na brexit', pak je mi líto, ale dveře jsou otevřené,“ vzkazuje Ramsay.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manžela zavražděné poslankyně Coxové dohnaly sexuální aféry, opouští dvě…

18.02.2018 20:53 Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních…

Výrok polského premiéra má vážnou dohru. Na ambasádě v Izraeli se objevil…

18.02.2018 19:47 Aktualizováno Varšava/Tel Aviv- Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci…

Švédsko je na migranty příliš tvrdé? Moc je omezujete, to nejde. Pusťte…

18.02.2018 19:20 Stockholm - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muizniek kritizuje Švédsko kvůli jeho…

Na Írán zaútočíme bez váhání, hrozil Netanjahu. Zmínil i Mnichov 1938

18.02.2018 19:11 Aktualizováno Mnichov - V bavorské metropoli dnes končí bezpečnostní konference. Izraelský premiér Benjamin…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama