Nafoukaný Macron? Francouzský prezident se kritice brání

Paříž - Na francouzského prezidenta se snesla kritika, když při návštěvě centrální části Francie řekl lidem, aby nedělali "bordel" a našli si práci. Emmanuel Macron se v rozhovoru s německým časopisem Der Spiegel brání.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Emmanuel Macron, prezident Francie

"Nejsem povýšený. Když cestuji po Francii, když jsem na návštěvě nějaké továrny, mí lidé mi vyčítají, že obracím na hlavu časový plán. Když jsem s Francouzi, nejsem povýšený, jsem jedním z nich," řekl Macron v obsáhlém rozhovoru, který Der Spiegel nazval Macronovým výrokem Nejsem arogantní, říkám a dělám, co chci.

Být obklopen novináři je prý něco jiného, než být obklopen obyčejnými lidmi. "Prezident by si měl média držet od těla," řekl prezident.

Macron neposkytuje o státním svátku 14. července rozhovory, jak bylo tradicí, ani nepořádá velké tiskové konference. Už v době kandidatury řekl, že si hodlá držet mediální svět v patřičné vzdálenosti. "Problém minulých prezidentských mandátů bylo přílišné sbližování s novináři," řekl. Přesto se ale rozhodl tuto neděli večer poskytnout v Elysejském paláci rozhovor televizní stanici TF1.

Macron v interview s německým týdeníkem také řekl, že "prezident nemusí být milován, ale že je důležité, aby zajistil pokrok své země". Hájil i své nepopulární reformy, když řekl, že jeho předchůdce nechal zdanit nejbohatší a nejúspěšnější občany a výsledkem bylo, že ti lidé odešli z Francie. "Snížilo to nezaměstnanost? Ne," řekl na adresu svého předchůdce Françoise Hollandea, jehož byl ale poradcem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce důchodců demonstrovaly v Aténách proti škrtům v penzích, žádají…

15.12.2017 20:38 Atény – Dnes večer vyšlo do ulic Atén několik tisíc řeckých důchodců. Protestovali proti dalším…

Na letišti v Amsterodamu se střílelo

15.12.2017 20:32 Aktualizováno Amsterodam – Nizozemská policie postřelila na amsterodamském letišti Schiphol muže, který měl nůž.…

Zemřela nejstarší Evropanka. Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12.2017 20:21 Aktualizováno Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím…

V Berlíně se konala propalestinská demonstrace, policie zakázala vlajky…

15.12.2017 19:34 Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama