Apokalypsa brexitu přinesla oheň a věčné zatracení? Meteorologové musejí vysvětlovat barevné nebe nad Anglií

Londýn - Nebe nad jižní Anglií dnes tropická bouře Ophelia obarvila do oranžova a slunce do ruda. Podle meteorologů v důsledku lomu světla na prachu rozptýleném v mase tropického vzduchu. Lidé ale projevili svou kreativitu a představili svou teorii, proč tomu tak je.

Přidejte svůj názor

Londýn, ilustrační fotografie

V sociálních sítích na internetu se ale objevila varování šprýmařů, že jde o apokalypsu vyvolanou brexitem. „Apokalypsa brexitu má podle předpovědí vyvolat oheň a věčné zatracení," komentoval na twitteru neobvyklý jev uživatel @mcdonnellandco.

„Ha, zdá se, že odpůrci brexitu měli pravdu," objevilo se pod hashtagem #BrexitApocalypse.

Meteorologové s nimi však nesouhlasí. „Není to žádná apokalypsa, to jen prach v ovzduší obarvuje nebe do červena," uvedl Grahame Madge z britské Národní meteorologické agentury. Ústav prý musel zodpovídat množství znepokojených dotazů.

Podle britských odborníků s sebou vzduch ze Sahary cestou do Británie přinesl kromě spousty prachu i popel z lesních požárů v Portugalsku a Španělsku.

Ophelia dnes z Atlantiku dorazila k Britským ostrovům a postihla hlavně Irsko, kde způsobila dopravní chaos, výpadky proudu i několik úmrtí. Meteorologové rovněž vydali varování pro Skotsko, Wales, Severní Irsko a ostrov Man a pro severní a jižní Anglii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chceme Británii zpět v Evropské unii, ještě je čas změnit názor, tvrdí Tusk

16.01.2018 12:21 Brusel - Donald Tusk, bývalý polský premiér a současný předseda Evropské rady, by byl rád, aby se…

Německo má nové "paslovo" roku, porota vybírala ze stovek návrhů

16.01.2018 11:57 Berlín - Takzvaným paslovem roku 2017 se v Německu stal výraz "alternativní fakta" (alternative…

Do Německa loni přišlo 186.644 běženců, jde o výrazný pokles

16.01.2018 11:54 Aktualizováno Berlín - Do Německa loni přišlo 186.644 žadatelů o azyl - poprvé po několika letech tak jejich…

Autobus se školáky naboural do domu, 48 zraněných

16.01.2018 11:23 Aktualizováno Berlín - Ve městě Eberbach na jihozápadě Německa dnes havaroval školní autobus. 48 lidí utrpělo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama