Do evakuovaného domu v Dortmundu se lidé vrátí až za dva roky

Dortmund - Zřejmě až za dva roky se budou moci lidé nastěhovat zpět do bytového domu v západoněmeckém Dortmundu. Ten nechaly úřady preventivně vyklidit v reakci na tragický požár domu Grenfell Tower v Londýně.

Přidejte svůj názor

Německá policie, ilustrační foto

Zhruba čtyři stovky bytů v komplexu muselo na konci září narychlo opustit přes 750 lidí. Zpočátku se myslelo, že budou mimo své domovy nuceni zůstat jen několik měsíců. 

Dortmundská radnice už prohlásila, že dva roky na modernizaci bytového komplexu považuje za "obhajitelné". Během plánované rekonstrukce bude nutné odstranit nedostatky v požární ochraně, uvedla mluvčí majitele. 

Řada postižených lidí našla útočiště v městských bytech nebo přechodných ubytovnách, další bydlí u známých či příbuzných. Majitel bytového komplexu město Dortmund kvůli náhlému vyklizení budovy zažaloval.

Průmyslové město v oblasti Porúří se rozhodlo evakuovat po požáru budovy Grenfell Tower v Londýně. Za rychlé šíření ohně mohl nekvalitní izolační obklad, který propadl ve všech protipožárních testech. Při požáru v noci na 14. června zahynulo 80 lidí a 70 dalších utrpělo zranění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Ve Vídni odstartovaly tradiční vánoční trhy

19.11.2017 02:32 Vídeň - Radniční náměstí v rakouské metropoli rozzářil další ročník tradičních vánočních trhů.…

Česko má ohromný problém. A není jim jen Zeman, píší v zahraničí

18.11.2017 21:54 Aktualizováno Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že…

V Německu se nadále živě diskutuje o nové vládě

18.11.2017 20:15 Aktualizováno Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou…

Nad Finskem proletěl meteor, vědci hledají meteority

18.11.2017 19:02 Helsinky/Praha - Kamera v Laponsku zachytila ve čtvrtek večer v této nejsevernější části Finska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama