Zavražděná maltská novinářka měla nepřátele na všech stranách, její syn nepřímo obvinil vládu

Valletta - Maltský premiér Joseph Muscat přiznal, že zavražděná maltská novinářka Daphne Caruanová Galiziová byla jeho „největším nepřítelem". Zároveň ale prohlásil, že její vrahy najde a postaví je před soud. Řekl to v rozhovoru, který dnes otiskl italský deník La Repubblica.

Přidejte svůj názor

Noviny, ilustrační foto

Podle zdrojů z maltské policie výbušninou, která po explozi novinářčin vůz odmrštila ze silnice daleko do pole, byl semtex, informovala agentura AFP.

Syn novinářky ze spoluúčasti na zločinu nepřímo obvinil Muscatovu vládu. Třiapadesátiletá žurnalistka na jaře několik blízkých premiéra Muscata, zejména jeho choť Michelle, obvinila z toho, že si otevřeli účet v Panamě, kam putovaly mimo jiné úplatky z Ázerbájdžánu. Premiér byl nucen vyhlásit předčasné volby, které v červnu, kdy Malta předsedala Evropské unii, s přehledem vyhrál.

„Je nemyslitelné, aby někdo v zemi, jako je Malta, zahynul kvůli své práci, v případě Caruanové Galiziové kvůli tomu, co psala," zdůraznil premiér v rozhovoru pro italský list La Repubblica. „Byla pravděpodobně mým největším nepřítelem, útočila na mě od té doby, co jsem stál v čele opozice. Ale to byla její práce," řekl dále Muscat.

V jiném rozhovoru pro list La Stampa Muscat připomněl, že novinářka měla mnoho nepřátel, šéfa opozice například nedávno obvinila mimo jiné z praní špinavých peněz. Muscat dále uvedl, že novinářka na svém blogu minulý měsíc informovala, že jí vyhrožují „lidé z opozice". Šéf opozice Adrian Delia premiéra v úterý vyzval, aby odstoupil, když nedokázal zavražděné zaručit bezpečnost. Muscat mu v televizi kontroval, že nemůže chránit toho, kdo o to nestojí.

Premiér také připomněl, že o asistenci při vyšetřování požádal americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a přizval nizozemské soudní experty.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brusel? Je to k*rva, řekl ministr

18.12.2017 09:47 Brusel - Zbytečné plýtvání a příliš byrokracie. To vadí na Bruselu Pascalu Smetovi, vlámskému…

Německo financuje terorismus evropskými penězi, varují odborníci

18.12.2017 08:56 Berlín - Německa vláda nedávno schválila podporu ve výši skoro 300 tisíc eur pro ší'itskou pro…

Válka proti IS skončí do konce února, slibuje Macron. Nehezky hovořil o…

18.12.2017 07:23 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS).…

Británií otřásla tragická nehoda. Havárie v Birminghamu si vyžádala šest…

17.12.2017 21:41 Aktualizováno Birmingham (Británie) - V anglickém Birminghamu se dnes brzy po půlnoci stala tragická nehoda.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama