Zavražděná maltská novinářka měla nepřátele na všech stranách, její syn nepřímo obvinil vládu

Valletta - Maltský premiér Joseph Muscat přiznal, že zavražděná maltská novinářka Daphne Caruanová Galiziová byla jeho „největším nepřítelem". Zároveň ale prohlásil, že její vrahy najde a postaví je před soud. Řekl to v rozhovoru, který dnes otiskl italský deník La Repubblica.

Přidejte svůj názor

Noviny, ilustrační foto

Podle zdrojů z maltské policie výbušninou, která po explozi novinářčin vůz odmrštila ze silnice daleko do pole, byl semtex, informovala agentura AFP.

Syn novinářky ze spoluúčasti na zločinu nepřímo obvinil Muscatovu vládu. Třiapadesátiletá žurnalistka na jaře několik blízkých premiéra Muscata, zejména jeho choť Michelle, obvinila z toho, že si otevřeli účet v Panamě, kam putovaly mimo jiné úplatky z Ázerbájdžánu. Premiér byl nucen vyhlásit předčasné volby, které v červnu, kdy Malta předsedala Evropské unii, s přehledem vyhrál.

„Je nemyslitelné, aby někdo v zemi, jako je Malta, zahynul kvůli své práci, v případě Caruanové Galiziové kvůli tomu, co psala," zdůraznil premiér v rozhovoru pro italský list La Repubblica. „Byla pravděpodobně mým největším nepřítelem, útočila na mě od té doby, co jsem stál v čele opozice. Ale to byla její práce," řekl dále Muscat.

V jiném rozhovoru pro list La Stampa Muscat připomněl, že novinářka měla mnoho nepřátel, šéfa opozice například nedávno obvinila mimo jiné z praní špinavých peněz. Muscat dále uvedl, že novinářka na svém blogu minulý měsíc informovala, že jí vyhrožují „lidé z opozice". Šéf opozice Adrian Delia premiéra v úterý vyzval, aby odstoupil, když nedokázal zavražděné zaručit bezpečnost. Muscat mu v televizi kontroval, že nemůže chránit toho, kdo o to nestojí.

Premiér také připomněl, že o asistenci při vyšetřování požádal americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a přizval nizozemské soudní experty.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bruselu se začalo jednat o reakci na Skripalovu kauzu, Babiš jednal s…

22.03.2018 21:12 Brusel - Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie začali dnes na summitu v Bruselu jednat…

Polsko podlehlo tlaku EK? Poslanci navrhli úpravu soudního zákona

22.03.2018 21:05 Varšava - Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) dnes přišla s návrhem úprav kontroverzní…

Macron zažívá krušné chvíle. Francii ochromila rozsáhlá stávka, vypukly i…

22.03.2018 20:51 Aktualizováno Paříž - Po celé Francii dnes stávkují tisíce železničářů, pracovníků pařížské městské dopravy. K…

Britové ve Skripalově krvi objevili Novičok, vzorky dostane OPCW

22.03.2018 20:25 Aktualizováno Londýn - Experti z laboratoře v jihoanglickém Porton Downu zjistili přítomnost nervově…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama