Kotlebovci pohořeli. Domobrana proti "vraždění asociály" v parlamentu neprošla

Bratislava - Krajně pravicová Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) neuspěla ve sněmovně se svým návrhem, aby samosprávné kraje mohly zřizovat ozbrojené pořádkové složky pro potírání kriminality. LSNS na Slovensku už dříve vyvolala pozornost nasazením vlastních hlídek do vlaků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Slovenský extremista Marián Kotleba

Zavedení takzvané domobrany podpořilo při hlasování pouze 14 ze 126 přítomných poslanců, předloha již předem vyvolala odmítavé reakce nevládních organizací i politiků.

Předseda LSNS Marian Kotleba v parlamentní rozpravě tvrdil, že domobrana by nenahrazovala policii, ale doplňovala ji hlavně v oblasti prevence. "Nejde o žádné stranické polovojenské jednotky. Jde o to, abychom slušným lidem dali možnost aktivně se začít podílet na ochraně života, zdraví a majetku," řekl Kotleba.

Podle LSNS, jejíž představitelé se v minulosti v uniformách účastnili například protiromských pochodů, jsou obyvatelé v mnoha regionech země "obtěžováni, napadáni, znásilňování a vražděni asociály". Již v minulosti strana neúspěšně navrhovala zmírnění podmínek pro držení zbraní.

Z údajů slovenského ministerstva vnitra vyplývá, že od roku 2006 počet trestných činů v zemi klesl o dvě pětiny. Loni v porovnání s předchozím rokem ale přibylo vražd a také násilné kriminality, podle ministerstva i kvůli důrazu policie na vyšetřování případů domácího násilí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Exkancléř Schröder ukázal novou partnerku, bulvární média šílí

21.01.2018 20:13 Berlín - Gerhard Schröder se ukázal ve společnosti s novou partnerkou, korejskou manažerkou Kim So…

V Chotěbuzi opět vypukly konflikty mezi Němci a cizinci

21.01.2018 19:54 Aktualizováno Chotěbuz - Ve východoněmeckém městě Chotěbuz opět propukly konflikty mezi Němci a cizinci. Na…

Velká koalice v Německu? Čeká nás ještě hodně práce, upozornila Merkelová

21.01.2018 18:32 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) uvítala dnešní rozhodnutí sociálních demokratů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama