Ve florentské bazilice spadl kus kamenné výzdoby, zabil turistu

Florencie - V interiéru baziliky svatého Kříže (Santa Croce) ve Florencii spadl kus výzdoby a zabil španělského turistu. Podle odborníků se v kostele nenachází žádné další "kritické prvky" a místo bývá pravidelně kontrolováno.

Přidejte svůj názor

Itálie, ilustrační foto

Vchod do chrámu uzavřely pořádkové síly. "Architektonický prvek" o průměru zhruba 15 centimetrů se uvolnil na pravé straně příčné lodi a na 52letého Španěla spadl z výšky zhruba 20 metrů, napsala agentura ANSA.

Podle svědků spadl muži přímo na hlavu. Záchranné službě se nepodařilo ho oživit. Agentury a média se různí v tom, o jaký prvek se jednalo. Pravděpodobně to byla konzole podpírající dřevěnou konstrukci

Posledních zprávy uvádí, že mužovo tělo je stále uvnitř, kde místo ohledávají forenzní odborníci. Uvnitř je i vdova, která zemřelého v okamžik nehody doprovázela. Utrpěla šok a mluví s policisty, informovala místní média. Podle místních médií byl muž manažerem v nadnárodní společnosti a ve Florencii byli se ženou na dovolené.

Vchod do chrámu uzavřely pořádkové síly. Není jasné, kdy bude bazilika znovu zpřístupněna veřejnosti. Policie incident vyšetřuje jako neúmyslné zabití.

Florentská bazilika bývá považovaná za jeden z nejkrásnějších gotických chrámů v Itálii. Jsou v ní pohřbeni mnozí velikáni italských dějin včetně sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho, politika Niccolò Machiavelliho a vědce Galilea Galileiho.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha unijní bankovní agenturu nezískala. Neuspěla ani Bratislava, která…

20.11.2017 20:06 Aktualizováno Brusel - Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nebude po odchodu Británie z EU v Praze. Česká…

Separatisté získají většinu v katalánském parlamentu, ukázaly průzkumy

20.11.2017 19:24 Barcelona - Podle dvou posledních průzkumů by separatistické strany v Katalánsku, které se snaží o…

Merkelová je připravena jít do předčasných voleb, rezignovat ale nechce

20.11.2017 19:14 Berlín - Angela Merkelová (CDU) je připravena vést křesťanské demokraty i do předčasných voleb,…

Řidiči kamionů si stěžovali na podmínky, belgické úřady zkontrolovaly…

20.11.2017 18:19 Brusel/Bratislava – V neděli zkontrolovaly belgické úřady řidiče 112 slovenských kamionů. Ověřovali…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama