Britský parlament projedná zákon o brexitu v polovině listopadu. Bude to bouřlivé

Londýn - Britský parlament bude o zákonu k brexitu debatovat 14. a 15. listopadu. Očekává se obtížný schvalovací proces. Norma totiž čelí široké kritice od zákonodárců ze všech politických stran, včetně vládních konzervativců premiérky Theresy Mayové.

Přidejte svůj názor

Brexit

Očekávalo se, že zákon bude v parlamentu ve druhé fázi projednán tento týden, v prvních dvou čteních byl schválen v září. Šéfka Dolní sněmovny Andrea Leadsomová dnes uvedla, že se debata uskuteční první dva dny z celkem osmidenní listopadové schůze dolní komory parlamentu.

Návrh zákona podle některých poslanců dává vládě příliš široké pravomoci měnit zákony a určovat podmínky brexitu bez ohledu na parlament.

Vláda odklady zdůvodňuje množstvím pozměňovacích návrhů, kterých bylo podle dnešního vyjádření mluvčí ministra pro brexit podáno téměř 400.

Některé změny navržené poslanci mají v Dolní sněmovně podporu napříč stranami, včetně konzervativců, a mohly by tak být přijaty kabinetu navzdory. To by znamenalo další potíže pro už tak oslabenou pozici Mayové.

Zákon má stanovit, jaké zákony přijaté v souladu s normami EU zůstanou v britském právu zachovány, a jaké naopak budou vypuštěny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Ve Vídni odstartovaly tradiční vánoční trhy

19.11.2017 02:32 Vídeň - Radniční náměstí v rakouské metropoli rozzářil další ročník tradičních vánočních trhů.…

Česko má ohromný problém. A není jim jen Zeman, píší v zahraničí

18.11.2017 21:54 Aktualizováno Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že…

V Německu se nadále živě diskutuje o nové vládě

18.11.2017 20:15 Aktualizováno Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou…

Nad Finskem proletěl meteor, vědci hledají meteority

18.11.2017 19:02 Helsinky/Praha - Kamera v Laponsku zachytila ve čtvrtek večer v této nejsevernější části Finska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama