Bratislavský soud uvalil vazbu na exministra Ruska za objednávku vraždy

Bratislava - Dnes uvalil bratislavský soud vazbu na exministra hospodářství Pavola Ruska. Někdejšího politika a bývalého ředitele soukromé televize Markíza policie na začátku týdne zadržela a obvinila, že si v roce 1997 objednal v podsvětí vraždu své společnice z Markízy Sylvie Volzové. 

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Rusko vinu popřel, proti rozhodnutí okresního soud Bratislava II o vazbě podal stížnost. Stížnost vůči rozhodnutí okresního soudu podal i prokurátor, protože soudce rozhodl o vazebním stíhání Ruska pouze z toho důvodu, že by mohl bývalý politik ovlivňovat svědky.

Prokuratura odůvodňovala návrh na vazbu i tím, že Rusko by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. O stížnostech obviněného a prokurátora rozhodne krajský soud, řekl novinářům mluvčí soudu Pavol Adamčiak.

Podle dřívějších informací proti exministrovi vypovídal například Mikuláš Černák, který si v současnosti odpykává doživotí za různé jiné vraždy. Černák byl v minulosti označován za jednoho z čelných představitelů mafie na Slovensku. Podle médií jsou ve zmiňovaném případu přípravy vraždy Volzové obviněny čtyři osoby, kromě Ruska také Černák a další známé postavy slovenského podsvětí.

Černák podle slovenského listu Sme při výpovědi uvedl, že se na něj Rusko před 20 lety obrátil s požadavkem na likvidaci Volzové, s níž měl v Markíze spory. Rusko prý nabídl odměnu 20 milionů tehdejších slovenských korun a složil zálohu půl milionu korun. Vražda se nakonec neuskutečnila, Volzová žije v Německu.

Rusko byl v letech 2003 až 2005 ministrem hospodářství. Z funkce byl odvolán po aféře se směnkami, jejichž prostřednictvím si již jako ministr půjčil 100 milionů slovenských korun. Z politiky se Rusko stáhnul a rovněž prodal svůj podíl v televizi Markíza, která stejně jako česká televize Nova patří do mediální skupiny CME.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manžela zavražděné poslankyně Coxové dohnaly sexuální aféry, opouští dvě…

18.02.2018 20:53 Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních…

Výrok polského premiéra má vážnou dohru. Na ambasádě v Izraeli se objevil…

18.02.2018 19:47 Aktualizováno Varšava/Tel Aviv- Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci…

Švédsko je na migranty příliš tvrdé? Moc je omezujete, to nejde. Pusťte…

18.02.2018 19:20 Stockholm - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muizniek kritizuje Švédsko kvůli jeho…

Na Írán zaútočíme bez váhání, hrozil Netanjahu. Zmínil i Mnichov 1938

18.02.2018 19:11 Aktualizováno Mnichov - V bavorské metropoli dnes končí bezpečnostní konference. Izraelský premiér Benjamin…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama