Násilí v Calais: Policisté bijí uprchlíky, používají slzný plyn a zabavují majetek, tvrdí zpráva

Calais – Dětští uprchlíci jsou často obětí obtěžování ze strany policistů a místních lidí, tvrdí zpráva organizace pro práva uprchlíků. Podle studie jsou někdy útoky až tak vážné, že ohrožují i na životě. Výzkum se zabýval hlavně narůstajícím počtem nezletilých uprchlíků, kteří do země dorazili bez zákonného doprovodu.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Ilustrační foto

Podle organizace policie často dělá to, že mladé dívky vozí do neznámých míst, kde je pak ponechají bez pomoci či znalosti místa. Výzkum zpovídal více než 230 uprchlíků, 94 z nich bylo teprve 12 let. Někteří svědci uvedli, že bití ze strany bezpečnostních složek je tak silné, že skončili i se zlomenými končetinami.

Report dále uvádí, že britská i francouzská vláda dětské uprchlíky ignoruje a nedostatek ochrany a péče z nich dělají snadný cíl pro místní rasisty. V Calais se nachází přes 700 nezletilých uprchlíků, přespávají v lesích nebo parcích a mnozí doufají, že se dostanou do Velké Británie, kde mají údajně rodinu.

Stanové město v Calais, přezdívané také Džungle, kam se od migrační krize v roce 2015 uchýlilo mnoho běženců, mělo být minulý rok srovnáno se zemí, ale doteď přitahuje mnoho migrantů, kteří se domnívají, že se odtud dostanou do Velké Británie. V táboře doposud chybí přístup k pitné vodě a hygieně, děti mají i málo jídla, varuje organizace.

Sedmnáctiletá svědkyně z Eritrey v Calais popsala, jak jí jednou policisté donutili nasednout do auta a pak ji vysadili neznámo kde. Dívka pak musela jít tři hodiny pěšky během noci zpět do tábora. Jiní nezletilí zase popsali, jak policie uskutečnila razie ve čtyři ráno, používali na uprchlíky slzný plyn a zabavovali lidem přikrývky nebo boty.

Policie v Calais odmítla veškerá obvinění a tvrdí, že se jedná o případy jednotlivců, kteří navíc nemají pro svá tvrzení žádné důkazy. Táborníci ve městě však trvají na tom, že narůstá obtěžování, jak psychické i fyzické, ze strany místních obyvatel. „Vždy, když někoho míjím po ulici, tak na mě vydává opičí zvuky,“ postěžovala si 29letá žena. Jiní tvrdí, že na ně lidi hází věci, třeba lahve, často jim prý také hrozí svým autem, že je srazí.

Vstupte do diskuze (56)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Údajně nezletilý migrant zabil dceru vysoce postaveného úředníka EU. Před…

15.12.2017 14:20 Berlín - Otec žadatele o azyl Husseina Khavariho, který se před soudem zpovídá ze znásilnění a…

EU27 potvrdila začátek druhé fáze jednání o brexitu

15.12.2017 13:26 Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes souhlasili s posunutím vyjednávání o brexitu do…

Policie chtěla do vězení poslat nesprávného, důkazy o jeho nevinně měla k…

15.12.2017 13:14 Aktualizováno Londýn - Dva roky psychické trýznění si musel vytrpět Liam Allan (22), student kriminalistiky,…

Německo musí střežit celou hranici. Uprchlíci mohou přijít přes ČR, tvrdí…

15.12.2017 12:18 Mnichov - Bavorský ministr vnitra požaduje, aby Německo obnovilo kontroly v celé délce svých hranic…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama