Násilí v Calais: Policisté bijí uprchlíky, používají slzný plyn a zabavují majetek, tvrdí zpráva

Calais – Dětští uprchlíci jsou často obětí obtěžování ze strany policistů a místních lidí, tvrdí zpráva organizace pro práva uprchlíků. Podle studie jsou někdy útoky až tak vážné, že ohrožují i na životě. Výzkum se zabýval hlavně narůstajícím počtem nezletilých uprchlíků, kteří do země dorazili bez zákonného doprovodu.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Ilustrační foto

Podle organizace policie často dělá to, že mladé dívky vozí do neznámých míst, kde je pak ponechají bez pomoci či znalosti místa. Výzkum zpovídal více než 230 uprchlíků, 94 z nich bylo teprve 12 let. Někteří svědci uvedli, že bití ze strany bezpečnostních složek je tak silné, že skončili i se zlomenými končetinami.

Report dále uvádí, že britská i francouzská vláda dětské uprchlíky ignoruje a nedostatek ochrany a péče z nich dělají snadný cíl pro místní rasisty. V Calais se nachází přes 700 nezletilých uprchlíků, přespávají v lesích nebo parcích a mnozí doufají, že se dostanou do Velké Británie, kde mají údajně rodinu.

Stanové město v Calais, přezdívané také Džungle, kam se od migrační krize v roce 2015 uchýlilo mnoho běženců, mělo být minulý rok srovnáno se zemí, ale doteď přitahuje mnoho migrantů, kteří se domnívají, že se odtud dostanou do Velké Británie. V táboře doposud chybí přístup k pitné vodě a hygieně, děti mají i málo jídla, varuje organizace.

Sedmnáctiletá svědkyně z Eritrey v Calais popsala, jak jí jednou policisté donutili nasednout do auta a pak ji vysadili neznámo kde. Dívka pak musela jít tři hodiny pěšky během noci zpět do tábora. Jiní nezletilí zase popsali, jak policie uskutečnila razie ve čtyři ráno, používali na uprchlíky slzný plyn a zabavovali lidem přikrývky nebo boty.

Policie v Calais odmítla veškerá obvinění a tvrdí, že se jedná o případy jednotlivců, kteří navíc nemají pro svá tvrzení žádné důkazy. Táborníci ve městě však trvají na tom, že narůstá obtěžování, jak psychické i fyzické, ze strany místních obyvatel. „Vždy, když někoho míjím po ulici, tak na mě vydává opičí zvuky,“ postěžovala si 29letá žena. Jiní tvrdí, že na ně lidi hází věci, třeba lahve, často jim prý také hrozí svým autem, že je srazí.

Vstupte do diskuze (56)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od roku 2010 do Evropy přišel nejméně milion Afričanů, další to plánují a…

23.03.2018 15:29 Mezinárodní migrace z zemí v subsaharské Afriky během posledního desetiletí dramaticky vzrostla – a…

Tusk čeká, že státy EU dál vůči Rusku přitvrdí

23.03.2018 15:22 Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk očekává, že na základě diskuse na summitu přijme řada…

Střelba ve Francii: Tři lidé zemřeli, útočník se hlásil k IS a vykřikoval …

23.03.2018 14:54 Aktualizováno Trèbes (Francie) - V jihofrancouzském městě Trèbes se střílelo. Útočník se podle médií ukryl v…

Islám patří k Německu? Před kanceláří Merkelové se objevil hodně drsný…

23.03.2018 14:12 Berlín - Před kancelář německé kancléřky Angely Merkelové v jejím volebním obvodě ve Stralsundu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama