Naštvaní Němci poslali Merkelové přes 22 tisíc stížností. Chtějí deportovat uprchlíky

Berlín - Nespokojenost voličů s Angelou Merkelovou roste. Na úřad kancléřky už poslali přes 22 tisíc dopisů, ve kterých požadují, aby byla důslednější v deportování těch, kterým byl odmítnut azyl v Německu. Mezi uprchlíky jsou prý i zločinci, německé úřady se však nestarají a nechávají je na svobodě.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)

Přes 22 tisíc dopisů už bylo doručeno do budovy, kde sídlí kancelář kancléřky Angely Merkelové. Převzal je zde vedoucí kanceláře Peter Altmaier, kterého fotografové z deníky Bild zachytili při tom, jak přebírá poštu. "Každý z těch dopisů je podrobně přečten a zkoumán, abychom lépe porozuměli tomu, co voliči chtějí," oznámil novinářům.

S lidmi souhlasí také řada politiků bez ohledu na jejich partyjní příslušnost. "Ti, kteří si nezaslouží azyl v Německu musí být okamžitě deportování. Obzvlášť, pokud se jedná o kriminálníky," řekl novinářům Manuela Schwesig, politička za sociální demokraty. "Jde tady o bezpečnost obyvatel, nemůžeme být v tomhle nedůslední," dodala.

Ostatní poslanci s ní souhlasí v tom, že deportace nežádoucích živlů by se měla urychlit. Angela Merkelová v minulém roce veřejně prohlásila, že udělá vše pro to, aby z Německa dostala ty, kteří si státní ochranu nezaslouží. Jenže jak většina médií poukazuje, žádné významné kroky v otázce zatím nepodnikla.

Novináři taky poukazují na to, že mnoho teroristických či jiných útoků v Německu mají na svědomí ti, kterým byl azyl v zemi zamítnut. Polici však neudělala nic proto, aby je ze země vykázala, naopak měli naprostou svobodu v tom, že se v zemi mohli ještě dlouho poté pohybovat a frustrovat svou zlost na obyvatelích. Stalo se tak i v případě Tunisana Anise Amriho, který loni zaútočil na vánoční trhy poté, co mu úřady odmítly pobyt.

Podle německého ministerstva vnitra bylo v loňském roce od ledna do června deportováno 13,743. Ve stejném časovém úseku v letošním roku došlo k deportaci 12,545 osob, což znamená, že i přes kancléřčiny sliby není proces o nic efektivnější ani rychlejší. Ze země také dobrovolně odchází méně uprchlíků, protože se snížil příspěvek, který by dostali na cestu domů.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce důchodců demonstrovaly v Aténách proti škrtům v penzích, žádají…

15.12.2017 20:38 Atény – Dnes večer vyšlo do ulic Atén několik tisíc řeckých důchodců. Protestovali proti dalším…

Na letišti v Amsterodamu se střílelo

15.12.2017 20:32 Aktualizováno Amsterodam – Nizozemská policie postřelila na amsterodamském letišti Schiphol muže, který měl nůž.…

Zemřela nejstarší Evropanka. Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12.2017 20:21 Aktualizováno Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím…

V Berlíně se konala propalestinská demonstrace, policie zakázala vlajky…

15.12.2017 19:34 Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama